Autor Tema: BPLizacija lige!?  (Pročitano 6456 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #15 poslato: 18. jun 2010, 10:14:33 »
BPL tabele su nesto najbolje, ne verujem da to iko ima tako dobro ali sam za to ako igramo pes-serbia ligu treba da imamo sve svoje makar to bile i exel tabele.

Citat
Ja mogu da radim sajt (dizajn mi ide od ruke) tako da se tabela osvežava nakon svake utakmice , ali da bude slika. Znači da moj komp server prima podatke edituje ih u photoshopu ili tako nešto i overwrite sliku koja će biti postovana kao tabela (znači neki specijalan dizajn nemože da izostane )
Satj bi trebao da bude na pes-serbia domenu i hostingu, a sto se ovog tvog programa moze da bude bilo gde...

Zbaci ako bi bi bilo kao sto sam predlozio, nase tabele i td. treba videti sta tu mozemo da preduzmemo i naravon da vidimo sta svi mozemo da ucinimo da pomognemo oko lige...

Citat
- Rezerve ne dolaze u obzir - ko odustane bez nekog jakog razloga CAO ZA njega. njegove tekme pise se neresheno sa svima.
Ovo nije lose, dosta ljudi je odustalo i upalo je dosta rezervi ove sezone, mozda smo uzeli preveliki zalogaj sa brojem ucesnika u drugoj ligi...

Citat
MORAM RECI DA SE STRIPPY MNOGO TRUDIO i odlicno je odradio svoj posao.
Da strippy-a nije bilo lige nebi ni bilo, on je taj koji je sredio bpl tabele, i taj koji je nonstop cimao igrace i ubacivao ih kao razerve i td...
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #16 poslato: 18. jun 2010, 20:17:53 »
Ok, dakle sad treba pomoći Stefanu da odradi ovaj program koji je zamislio, i bombonica. Ja lično nemam ništa protiv korišćenja bpl tabela, ali postoji jedna bitna mana. Radi se o tome što smo primorani da se naše sezone uklapaju po terminima sa bpl sezonama. Ako ovaj Stefanov program profunkcioniše, rešili smo većinu "problema" koji su se spominjali u ovoj temi. Naravno, niko ne očekuje da će eventualne tabele biti na nivou bpl tabela, ali to je nebitno. Najvaznija stvar je da postoji mogućnost upisivanja rezultata od strane samih takmičara. Kad se na to doda da Stefanov projekat podrazumeva i chat u sklopu tog jednog programa, a pominjao je Stefan još mnoge zanimljive detalje, dolazimo do idealnog rešenja.
 

brajanki

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #17 poslato: 21. jun 2010, 01:36:53 »
Pa i ja nesto da kazem...Prvo tabele i nacin unosenja rezultata, ne bih menjao...ODLICNE su cije god da su...Drugo, meni nije vazno gde cu se dogovoriti za tekmu, ako je to u pes chile, u bpl ili u pesoholicarima samo to je nebitno, mada bi bilo lepo da imamo sobu za kazuki ito ucesnike, ali kako naterati nekog da visi tamo, kao sto sam ja visio u pesoholicarima pa nikog osim eventualno Stripy-ja danima...Dalje, slazem se da bi bar mozda druga liga trebala da igra sa formom normal, jer su timovi slabi...Sto se transfera tice zaboravite, verujem da mnogi nemaju vremena za to...Postoje menadzerske igrice za takve stvari, mislim da je cilj da se igra fudbal. Mozda NAJVECI problem u ovoj sezoni je bio sa likovima koji odustanu....da se razumemo u 80 posto slucajeva odustanu oni slabiji koji gube, e sad sta je problem...recimo neko odustane posle 7 kola, njih 6 koji su ga recimo dobili...dobijaju po 3 boda i sad udje rezerva i pobedi ostale...Nije li to malo nefer prema ostalima i prema rezervi...Ja bih recimo dozvolio ulazak rezervama do polovine sezone ali rezerva krece od pocetka i svi prethodni rezultati se brisu...E sad ako neko odustane kasnije racunaju se rezultat iz prvog dela sezone, rezultati koje je odigrao u 2. delu se brisu i svima se pisu pobede. Mislim da bitako bilo NAJPOSTENIJE..
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #18 poslato: 21. jun 2010, 22:22:33 »
BPL tabele jesu sjajne, ali postoji jedan priličan problem, a to je što smo korišćenjem tih tabela u obavezi da pratimo termine aktuelne bpl sezone i da našu ligu uklapamo po njihovim terminima. Zbog toga BPL tabele nisu najbolje rešenje i čekaćemo Stefana da završi taj veliki projekat/program s kojim bi trebali imati sve na jednom mestu (tabele, chat, zakazivanje tekmi, i još mnogo zanimljivih stvari). Što se pravila oko ulaska rezervi tiče, već sam par puta naglasio da će to biti izmenjeno od sledeće sezone. Izvolite i link gde je to navedeno i objašnjeno u kratkim crtama http://www.pes-serbia.net/threads/13985-Pitanja-predlozi-primedbe-i-nedoumice-vezane-za-quot-Kazuki-Ito-quot-online-ligu?p=642536&viewfull=1#post642536
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #19 poslato: 21. jun 2010, 23:08:46 »
Mislim da ne moras da pratis termine kao na BPL. Oni mogu tabele da ti osposobe kad god zele. Bar ja mislim. Isto kao turniri, koji se prave svake nedelje
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #20 poslato: 22. jun 2010, 03:28:57 »
Od sutra sam free i počinjem ;)
Verujte, ništa neće da moći da se poredi sa ovim chat sistemom, a da nepričam koliko više opcija ćemo imati na tabelama ;)
A tek administrativne alatke....to će biti raj za rad :D
JEDINI PROBLEM....vreme...
Predviđam da bi mogao da uradim program sa kojim se već može početi liga za dve sedmice (na tabelama bi bili i žuti i crveni kartoni)
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #21 poslato: 22. jun 2010, 14:19:11 »
Citat: stefanACM;642650
Od sutra sam free i počinjem ;)
Verujte, ništa neće da moći da se poredi sa ovim chat sistemom, a da nepričam koliko više opcija ćemo imati na tabelama ;)
A tek administrativne alatke....to će biti raj za rad :D
JEDINI PROBLEM....vreme...
Predviđam da bi mogao da uradim program sa kojim se već može početi liga za dve sedmice (na tabelama bi bili i žuti i crveni kartoni)

Majstore, ne brini za vreme. Koliko god ti treba, sačekaćemo da završiš taj program, pa tek onda krećemo sa 3. sezonom. Ionako je sad vreme godišnjih odmora, letovanja... tako da ne žurimo sa organizovanjem nove sezone. Nadam se da si pronašao ljude koje bi ti mogli pomoći oko ovoga, testiranja programa, i sličnih stvari.

Citat: Aladdin986;642574
Mislim da ne moras da pratis termine kao na BPL. Oni mogu tabele da ti osposobe kad god zele. Bar ja mislim. Isto kao turniri, koji se prave svake nedelje
Evo u kom smislu zavisimo: BPL tabele funkcionišu u okvirima sezona. Da bi se napravila nova takmičarska sezona, mora se završiti stara, jer se pravljenjem novosezonskog takmičenja automatski stara sezona arhivira, i više nije moguće unositi bilo koji podatak u tu sezonu. To znači, da mi našu sezonu moramo završiti najkasnije neposredno pre početka nove sezone na bpl-u. S obzirom da je naš tempo odigravanja mnogo brži nego na bpl, mi bi faktički mogli odigrati dve sezone za njihovu jednu. Međutim da bi to uradili moramo strogo paziti kad se njima ta aktuelna sezona završava i počinje druga, da bi se uklopili u te termine, a to je *****ce. Nadam se da sam uspeo da ti objasnim ;)
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #22 poslato: 23. jun 2010, 05:11:20 »
Evo čisto da vidite koji stil ću da korsitim ;)
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

tillinho77

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 421
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #23 poslato: 23. jun 2010, 09:33:37 »
stefane samo pazi. znaci da ne bude program s kojim ide samo jedne tabele. znaci da za svaku sezonu mogu ici nove tabele, a tako i za nova takmicenja(dogovorisli smo se) .
Hala Madrid!