Autor Tema: BPLizacija lige!?  (Pročitano 6409 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
BPLizacija lige!?
« poslato: 17. jun 2010, 00:47:27 »
Evo otvaram temu da kazem moje misljenje o Kazuki Ito online ligi, stvari koje mi aj da kazem smetaju. Prvo u pocektu Kazuki Ito liga je zamisljena kao pes-serbia online liga, zamisljena sa svojim pravilima, tabelama i td. Polako smo poceli da kopiramo BPL, pocevsi od pravila(posto su razradjena do perfekcije), trazili smo da nam obezbede cet na forumu, dobili smo ga ali su ga zamenili pa sklonili. Prvo smo imali exel tabele, pa leaguerepublic tabele pa smo dobili BPL tabele(di ces bolje) na koriscenje, onda smo presli na launcher, imali svoju sobu(imamo i dalje) ali zbog slabe posecenosti smo presli u BPL sobu, znaci sve sto se tice lige je isto kao na BPL samo sto koristimo pes-serbia forum za pisanje rezultata(kao sto je Mikri jednom rekao, dodjes kod mene u radnju da uzmes nesto a ja ti kazem e nemam to ali imas preko puta kod Pere, idi uzmi tamo pa se vrati ovde da platis ;)), tako da se pitam da li to ikome smeta jer meni recimo smeta, ako ocemo da igramo pes-serbia online ligu neka onda to bude pes-serbia liga, nase tabele, nasa pravila, nas cet, ne kopiramo nikoga ili da posto je vec sve BPL-izovano predjemo na BPL, posto vec igramo neoficijalnu online ligu mozemo da trazimo od njih da nam otvore podforum za neoficijalnu online ligu i da igramo ko ljudi.
Problem na pes-serbia je taj sto i nemamo podrsku od sajta oko organizovanja lige vec sve sami to realizujemo.

Sad me zanima sta mislite, BPLizacija da ili ne, pes-serbia  or balkan-gaming?
Meni iskreno smeta to, jer ako cemo da igramo na pes-serbia onda treba da igramo po nasim pravilima ako ne onda igrati ovde nema poentu... znam da neki gledaju ovu ligu kao na + jos jednu online ligu ali nadam se da  razumete sta sam hteo da iznesem.

P.S.
Cestitke sampionu Aladdinu :clap:
 

tillinho77

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 421
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #1 poslato: 17. jun 2010, 07:52:33 »
odlican post! podrska! i uvesti neke nove projekte i lige - po mogucnosti ako bi se moglo organizirati menadzer liga - znam sve uredit of kak treba .menadzer na pes serbia bi bio spektakl!
Hala Madrid!
 

dule_rhc

  • Regular
  • **
  • Poruke: 96
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #2 poslato: 17. jun 2010, 07:58:59 »
iako sam clan oba foruma,smatram da pes-srbija treba da ima sve svoje(pa cak i nesto novo sto BPL ili neko drugi kasnije moze da kopira).Ja sam za to da se vrate leaguerepublic tabele ili da se cak "izmisli" nesto bolje i da se od sledece sezone uvedu neka jedinstvena pravila vezana za lige(do njih se moze doci na osnovu iskustva i gresaka iz prethodne dve sezone).Jedini je problem,po meni,chat i smatram da ne treba da koristimo uopste peslauncher nego da se svi lepo dogovorimo i koristimo nesto drugo(nesto divlje :D ).
« Poslednja izmena: 17. jun 2010, 08:05:41 od strane dule_rhc »
 

TickePainSTAJL

  • Regular
  • **
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #3 poslato: 17. jun 2010, 10:00:54 »
Svoja sopstvena liga - strozija pravila - kazne - nove ideje - sve to podici na 1 visi lvl + ubaciti neke nagrade I tek onda nece biti SAMO JOS JEDNA PRIPREMNA LIGA ILI TI UBIJANJE VREMENA DO OZBILJNOG TAKMICENJA

aciko

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #4 poslato: 17. jun 2010, 11:34:34 »
Da bi imalo smisla treba napraviti sve orginalno i samostalno od tabela koje mogu i verovatno ce biti losije od BPl ali svoje,  pravila,jedino sto ne treba menjati je nacin dogovaranja meceva preko PesLauncher u bilo kojoj sobi pozeljno pesserbia soba mada to i nije toliko bitno vazno da se ljudi lagano pronadju.Vecina nas igramo lige na BPL kada bi ova liga bila orginalna imala bi smisla za nas ,a ne da bude liga za pripremu za BPL takmicenja,ja je bar tako shvatam
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #5 poslato: 17. jun 2010, 12:17:30 »
Ajd i da ja prozborim koju :) Razumem šta Maremas želi da kaže, ali moram reći da ne delim njegovo mišljenje i ogorčenost vezano za, kako je on nazvao, bplizaciju pes-serbia lige. Istina je da smo neke stvari pokupili sa bpl sajta, ali opet, s druge strane ne slažem se da su nam pravila identična, i da je to samo još jedna kopija lige koja funkcioniše na BPL sajtu. Prvo da vidimo šta je to identično u pravilima i uopšte načinu funkcionisanja  "Kazuki Ito" lige i BPL lige. Ok, igramo istu igricu (pes2010), postoji više liga koje su rangirane po jačini, koristimo identične parametre utakmica kao na BPL, isti, ili približno isti broj igrača po ligama. Mogao bi još neke sitnice da navedem, ali bih sad naveo krucijalne razlike. Prvo, prijave se drugačije tretiraju (prijava nije prihvaćena dok se ne verifikuje), mora se strozije pratiti tempo odigravanja i maximalno dozvoljeni zaostatak je 3 utakmice (možda do sada to pravilo nije primenjivano dovoljno "strogo", ali od sledeće sezone hoće), velike razlike oko ulaska rezervi u ligu (takođe od sledeće sezone), dodeljivanja pravih pehara osvajačima lige (ovo naravno zavisi od želje i volje svih učesnika), evidentiranje i beleženje kartona (takođe od sledeće sezone)... Znači nije tačno da je ovo samo jedna kopija BPL lige, a i ja iskreno ne vidim problem ako su neke stvari identično uređene kao i na nekom drugom sajtu. Ako je nešto dobro odrađeno i osmišljeno, zašto to ne primeniti. Naravno, slažem se da bi bilo super kad bi svi mi iznosili neke zanimljive ideje, koje bi unapredile ovu ligu, i osmislili još neke kreativne stvari kojih se niko još nije dosetio. Mislim da to nije potrebno ni posebno naglasiti, to se podrazumeva. Ljudi sa BPL sajta su nam ponudili njihove tabele na korišćenje, i ja tu apsolutno ne vidim ništa loše u prihvaćanju te ponude. BPL tabele su za sada nešto najbolje što sam imao prilike videti vezano za online takmičenje (a i ne samo online). Svako lepo upisuje svoje rezultate, a ne da se dva čoveka moraju akati da upisuju rezultate svakog odigranog meča. Pored zamornosti ove radnje, može vrlo lako doći i do pogreške u upisivanju rezultata. Po meni, korišćenje bpl tabela je u velikoj meri unapredilo čitavu ovu ligu. Što se tiče korišćenje BPL sobe na launcheru, za to su apsolutno "krivi" učesnici Kazuki Ito lige, jer nisu hteli da borave u sobi koju smo kreirali, nego su svi bili u BPL sobi. Kad je već tako, ne vidim nikakv problem u tome što se sastajemo u bpl sobi. To ima mnogo više prednosti, nego mana. Uvek je krcata soba, uvek možeš naći nekog za odigravanje tekmi... I na kraju, nisam uopšte siguran da sam konkretno shvatio šta je problem što imamo dodirnih tačaka sa BPL sajtom i pravilima koja su slična ili ista. Ova rečenica "Sve je isto kao na bpl, samo koristimo pes-serbia forum" nije tačna, iz gorenavedenih primera, a  čak i da je tačna ne znam zašto bi mi to smetalo. Pa radi se o online takmičenju PES2010 i na bpl i ovde, i logično je da će sve ličiti jedno na drugo.
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #6 poslato: 17. jun 2010, 12:43:14 »
Ja imam jedan predlog.... Al krenimo redom....
Apsolutno sam protiv toga da se "odvajamo" od našeg "matičnog" foruma (PES-SERBIA). Smetaju mi pravila npr. ulaženje drugih igrača na kraju lige, to je potpuno nerealno. To treba lepo da se promeni da samo mogu učestovati forumaši koji su ovdje na forumu već dugo i često ga posjećuju i naravno da izmjene mogu da uskoče do npr 10. kola i da kreću od nule !!! Druga stvar u vezi pucanja konekcije...Milion puta mi se dogodi da neko izađe zato što su mu igrači plavi ili ljubičasti (što je lako za prokužiti jer odma poslije toga sve savršeno radi) to treba izričito zaustaviti....kako ??? samo jednim pravilom....da se igra na normal !!! Koliko god to izgledalo da je amaterski tako mora da bi se sprečile takve stvari.
E sad ona ideja sa početka posta... Ja mogu da uradim PES SERBIA LEAGUE (lupio sam ime) koji bi radio na sledeći način:
1. Bio bi svo vreme minimiziran u sys tray i trošio bi minimum resursa i konekcije
2. sa leve strane programa nalazile bi se utakmica koje trebate da odigrate, a sa desne ljudi koji su sada online, preko sredine bi se nalazilo veliko chat polje
3. Kada neki igrač klikne na neku utakmicu koju treba da odigra imao bi opciju da je zakaže ili odgodi ako je već zakazana
4. Kada neko zakaže utakmicu, automatski bi se otvorio prozorčić kod protivnika (ako je online) koji bi ga pitao može li tada da odigra tu neku utakmicu
5. Na serveru bi bile sve utakmice i svi podaci koji su vezani za ligu (server je 24/7 pokrenut) a svako bi imao pristup tabeli i svojim rezultatimabez pokretanja nekog od browsera (što uvjek zna da potraje i zna da iznervira)

To su stvari koje se mogu lako i ja mogu odma da počnem pa za nekih sat vremena da vam pokažem neki screenshoot kako bi to sve izgledalo, ali samo pod uslovom da to neradim džabe tj. da se neće koristiti ako bude dobro


Pozzz
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

internacional 1

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 944
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #7 poslato: 17. jun 2010, 13:05:15 »
Slazem se sa Stripyjem za  dosta stvari,sto je rekao.Sto se tice pravila,neko je rekao da su slicna kao na BPL,pa normalno je da su slicna jer je ista igrica,ne ide sada mi da stavljamo na 15 min utakmicu,kada je 10 min optimalno vreme.Sto se tice onih prebacivanja iz jedne u drugu ligu,u trenutku kada neko odustane pod hitno treba promeniti,to je uzasno lose odradjeno.Zatim u pravilima se razlikuje sistem drafta ovde u odnosu na bpl,tamo obrnuto od plasmana a ovde ide random(oba puta sam osetio na svojoj kozi)to je dokaz da nisu sva pravila ista.Mozemo uvesti kartone i da ss sa tekme bude obavezan,ja mislim da to nije nikakav problem da neko klikne dva puta na neko dugme i uzme ss,zatim okaci,time bi pokazao nekim delom sto je rekao Ticke da ovo nije rekreativna liga,ako ne uzme da ide neka kazna,jedino ako veza pukne,tu da ide neko kompromisno resenje.Sto se tice skupljanja tu bas nisam siguran koje je resenje pametno.Mozda treba ubaciti pes-serbia sobu,kada je neko na launceru,neka mu ne bude tesko da se cas prebaci iz jedne u drugu i naravno postoji pm da se dogovori tekma sto retko ko koristi i treba poostriti kriterijume za odigravanje utakmica dakle pratiti termine  u roku.U vezi tabela jesu pregledne na bpl to je istina ali ako se vecina slaze da ne kopiramo njih onda postoji tabele iz prve sezone i koristicemo njih ako je vecina za.
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #8 poslato: 17. jun 2010, 13:06:48 »
6. Opcija u programu bi bila da se mogu kaČiti screenovi u bazu podataka ;)


edit:
ŠTO SE TIČE TABELA tu bi se moglo stavljati sve...kartoni, faulovi, golovi sveee to nije nikakav problem i trebalo bi da se stavljaju kartoni i ko ima parne da nemože igrati u sledećem kolu npr dobije ga Zarate u 5. kolu neigra 6. i tako
« Poslednja izmena: 17. jun 2010, 13:20:12 od strane stefanACM »
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #9 poslato: 17. jun 2010, 14:05:50 »
Evo jedan screen:

btw. ovo sam uradio za 20 min samo da vidite
(da bi uvećali sliku kliknite na nju)
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

tillinho77

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 421
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #10 poslato: 17. jun 2010, 14:54:33 »
izgleda odlicno! mislim da je stefanova ideja inovativna i da je ovo nesto sto bi bilo veoma odlicno i napredno za ovu ligu.

Citat: stefanACM;640545
To treba lepo da se promeni da samo mogu učestovati forumaši koji su ovdje na forumu već dugo i često ga posjećuju i naravno da izmjene mogu da uskoče do npr 10. kola i da kreću od nule !!! Druga stvar u vezi pucanja konekcije...Milion puta mi se dogodi da neko izađe zato što su mu igrači plavi ili ljubičasti (što je lako za prokužiti jer odma poslije toga sve savršeno radi) to treba izričito zaustaviti....kako ??? samo jednim pravilom....da se igra na normal !!!
ovo takodjer potpuno podrzavam! pogotovo prvi dio. ima tipova - prijave se za ligu i onda vise ne posjecuju forum. bez uvrede - situacija kao s anfieldom za vrijeme drafta - dosao je na red a nema ga na forumu tjedan dana i vise. pola ovih zamjena ni nezna da su na redu da upadaju. bilo je desetak rezervi koje su trebale zamjenit dekija kad je odlazio al nijedan od njih nije bio online danima i nije primjetio. znaci moja zelja je da prednost igranja imaju oni koji su cesce na forumu, znam da je prema ostalima nepravedno ali ima nekih tipova koje danima treba cekat(naravno prihvacam ispriku ako netko mnogo radi i nema vremena ali se svejedno pojavi za razliku od nekih kojih nema nigdje.)
                                            MOJE NEREALNE ZELJE:
 takodjer uveo bih jednu novu stvar u ligu - mogucnost transfera - naravno bilo bi i nekih pravila oko toga - ja bi uveo:
1.transferi su dozvoljeni ali u ekipi mora ostati barem 10-13 igraca s pocetka sezone.
2.mogu se dovoditi igraci samo iz timova koji su upravljani od strane nekog igraca(managera)
3.transferi se odradjuju samo na pocetku sezone i polusezoni.
4.transferi moraju biti u skladu sa dozvoljenim budzetom.
5. jos mnogo toga sto bi se reguliralo u slucaju koristenja ove opcije i dozvole za ovo.
dosta toga jos :)

EDIT: Mnogo je nerealno ali ipak bi ucinilo ligu zanimljivijom a nebi kopirali bplovu menadzer ligu :)
Hala Madrid!
 

Strippy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 968
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #11 poslato: 17. jun 2010, 15:11:48 »
Sad sam pričao sa Stefanom i predočio mi je malo bliže kako bi sve to izgledalo. Što se mene tiče, ako bude šljakalo kako je osmislio, to bi bilo odlično. Što se tiče ovih rezervi, za sledeću sezonu je to sve već sređeno. Kao što sam napomenu i u prvom postu, biće značajnih promena u tom smislu, tako da nema potrebe više da naglašavate taj segment :) Čekam Mareta, pa da se dogovorimo oko ovog Stefanovog "projekta".
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #12 poslato: 17. jun 2010, 20:20:00 »
Poenta moje teme da pes-serbia ne koristi niti bpl tabele niti bpl launcher sobu, da nema dodirnih tacaka sa BPLom, i da naravno da ce neka pravila biti ista kad je i igra ista :D
Nego sto se tice ovog stefanovog, ako to izvedes treba ti dignuti spomenik!!! Ja cu danas da pokrenem pricu na forumu oko naslovne, sta tu moze se uradi pa da i table i sve furamo na naslovnoj, jer pes-serbia treba da ima sajt a nema ga i to ce biti dobra reklama za online ligu!
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #13 poslato: 18. jun 2010, 00:27:06 »
Ja mogu da radim sajt (dizajn mi ide od ruke) tako da se tabela osvežava nakon svake utakmice :D, ali da bude slika. Znači da moj komp server prima podatke edituje ih u photoshopu ili tako nešto i overwrite sliku koja će biti postovana kao tabela (znači neki specijalan dizajn nemože da izostane ) :D
Za sve je potrebno vreme i podrška
BTW. za početak me dodaj na MSN da ti ispričam još neke stvari :D

Moji planovi su (naravno ako dobijem iPad za šta moram da uradim jedan mnogo ****n program :D) da ovo bude extra program i da to bude nešto što će svi tražiti za svoju ligu a onda možemo vratiti prvu poziciju na balkanu.
Do PES 2011 ovo bi trebao da bude program koji će maltene da igra za vas :D
« Poslednja izmena: 18. jun 2010, 00:33:07 od strane stefanACM »
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Re: BPLizacija lige!?
« Odgovor #14 poslato: 18. jun 2010, 03:30:28 »
Ovako sto je Maretu ovo palo na pamet od mene ima jedno veliko svaka cast (sto se setio ove teme). Samo cu sve ovo preskociti i navesti ovo sto je stefan napisao oko izlazenja iz sobe ako su mu neraspolozni igraci i sl . Mislim da normalno nije u redu ali nije reshenje staviti na NORMAL, onda odpada veliki broj ekipa tj . Ja ako biram slabu ekipu ja se oslanjam na one koji su raspolozni . meni ne bih trebali napadaci ako su mi uvek zeleni a imaju loshe ocene. Nemam volje trcati sa njima jer znam da ne mogu nista uraditi. DOSTA IGRACA ovde postuje fer pley a njih  1, 2 ili do 5 6 igraca u celokupnom takmicenju rade neke mutne stvari , dok nemamo dokaza onda samo cemo ih ignorisati. Sigurno takvi nece doci do titule ;)

VRACAM SE KOD MARETA. - uz podrsku koju je Aciko napisao da je ovo predsezona  BPL lige . tako je i meni izgledalo . SAmo ja sam ozbiljan u svakom takmicenju u kom ucestvujem . Posebno kad sam cuo da se pishe u BPl tabele.

OVO STO JE STEFAN napisao za nove tabele , to nije losha ideja ali ne moze bit bolja od BPL-a . ZASTO ? Zato sto BPl tabele dok postoji forum postojace i statistika tabele. Znaci sto bi se reklo vecno imas te rezultate u tabelama. Bile zvanicne ili ne. Naravno ne moras posetiti forum da bih koristio tabele.
Pes launcher program koji NE OMOGUCAVA dve sobe u istom trenutku. Normalno svi ulaze onamo gde ima vishe raje.

PES SERBIJI FALI samo organizatoru lige podrska i malo da se rastereti . Evo zasto nisu neki svatili tj i ja iskreno nisam po nekad pozeljan da napishem izvestaj ne znam desi se smor isto kao u classic ligi na BPl. treba svako napraviti svoju temu svoje izvestaje. Nije ovo kopija od bpl-a ovo bih se svako setio ako zeli da je ozbiljno takmicenje.  Zasto da neko svrlja u mojoj svesci a ja zelim da mi je primer drugima. Pa ako zelim neki snimak ubaciti onda moja tema je prikladna za to ;) . Ovako pishe ko sta oce niti znas koji rez. koje kolo . Tabela kod BPL-a je tu za preglednost i manje posla za organizatore da sabiraju i sl *****a da reshavaju . A mi u temama nashim srediti ostalo . Pa eto kao dodatak treba napraviti nesto novo.

NAJBOLJI STRELAC
NAJ ASISTENT
FER PLEY i jos mnogo tog-a ...


TILINHO JE NAVEO MENADZER. vecina zna koje su tu obaveze VECINA ZNA KOLIKO ORGANIZATOR I EDIT TIM IMA POSLA OKO SVEGA OVOGA za pocetak to je ogromno posla


---- I Na kraju eto moj mali savet...

NEXT GENERATION SERBIA LEAGUE - season 3 :

- svako svoja tema,
BPL TABELE - I TERMINI NA NJIMA ( NE kao samo napisi neki termin, vec napisi kad ces biti tu ,) Ako ima vishe termina onda moze PM poruka tom igraci ili na launcheru se dogovoriti.
- Rezerve ne dolaze u obzir - ko odustane bez nekog jakog razloga CAO ZA njega. njegove tekme pise se neresheno sa svima.

Mozda sam ja malo preterao i komplikovano sve ovo napisao ali bitno je da sam zainteresovan ;)



MORAM RECI DA SE STRIPPY MNOGO TRUDIO  i odlicno je odradio svoj posao. Mozda nije igrivost kao u proslosti na pes serbiji u pes 6 i sl.. Ali je po mom misljenju organizovaniji bio nego bilo koje takmicenje na ovom forumu . Sad sto nije imao niciju podrsku od prilike malo nas mu je pruzilo ruku za pomoc i neke savete. tj dosta nas nije svatilo takmicenje ozbiljno. VISHE SMO SE RASPRAVLJALI oko veze izmedju nas, ili kako koji igrac igra. KOJE FORE KORISTI, JESU LI FER PLEY I SL .
« Poslednja izmena: 18. jun 2010, 03:38:45 od strane Aladdin986 »