Autor Tema: PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!  (Pročitano 74184 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« poslato: 3. februar 2009, 18:54:45 »
Program za igranje PES2009 u mrezi.



Kod PES Magazine 2009 ceo proces je skoro ceo automatizovan, igra se pomocu Hamachi-a, a client samo mora upisati serverov IP i to je to. Ima wizard preko kojeg mozete instalirati i obrisati certificate i u sustini ovo je po meni trenutno najbolji launcher.



Download ~ Pesmagazin 2009
Download ~ Hamachi


Podesavanje HAMACHIa:
Idite u NETWORK CONNECTIONS, selektujte konekciju HAMACHI i idite na ADVANCED SETTINGS....


Zatim gore postavite konekciju HAMACHI na prvo mesto a dole iskljucite FILE AND PRINTER SHARING..., idite na OK.



Otvaranje portova:
Obavezni ste da otvorite sledece portove na ruteru:

*5730 i 5739
Ako ne znate kako, idite na OVAJ sajt, da izaberete vas model rutera i dobicete detaljno upustvo oko otvaranja portova. Ako i dalje ne mozete da otvorite ili nema vaseg rutera na listi pozovite vaseg internet provajdera da on to ucini.


Pesmagazin 2009 upustvo:
1. Pokrenite program i idite na Wizard.


2. Zatim upalite settings.exe koji se nalazi u PES folderu i kod ONLINE odstiklirajte opciju Auto i Enable UPnP, posle toga idite na Install certificate. U večini slučajeva ga ne instalira pravilno!


3. Idite na Check certif. da bi proverili dali ste pravilno instalirali sertifikat.


U Trusted Root.../Certificates treba da vam piše pes2009web.winning-eleven.com

4. Ako vam fali sertifikat onda morate manualno da ga snimite, ponovite tačku pod 2. ali kad on sve ponovo završi idite opet na Instal Certificate(slika dole), sve se svodi na Next/Next/Finish/OK i niste u obavezi ništa da selektujete. Ili jos jednostavnije, odete u folder gde ste otpakovali Pesmagazin i iz foldera stunnel pokrenete sertifikat i instalirate ga istim principom.


5. Nakon toga možete iči na Launch PES2009, i tako čete pokrenuti server.


6. Kad je server podignut onda i klijent može da se pridruži, selektuje Client i pored unese Hamachi ili Leaf IP adresu onog što je hostovao pa ide na Launch PES2009, onda može uči u igru.



PES2009 online:
1. Udjite u NETWORK .


2. Pojavice vam se sledeci screen, idite OK


Zatim screen gde ce vam traziti da unesete GAME ID i GAME ID Password. Nije potrebna registracija na KONAMI ali ne moze svasta da se upise, mora da budu mala slova plus brojevi, evo i primer:
GAME ID: maremas84
GAME ID Password: 123456


Posle toga screen gde idete na NEXT kao i na 2 sledeca screen-a gde idete dalje.







3. Onaj koji je HOST kreira sobu (mada moze i klient) ali za FRIENDLY MATCH, za RANKING MATCH ne funkcionise, CLIENT trazi sobu i pristupa joj.


4. Sad ste obojca u sobi i zabava moze da pocene, idete na READY i HOST potvrdjuje na START MATCH.





Greške pri logovanju:

1. Ako imate ovu grešku nije vam otvoren UDP port 5730, ovde imate detaljno upustvo za forwarding  za večinu rutera.

2. Ako vam prijavi ovu grešku znači da vam sertifikat nije pravilno instaliran!



Napomena:
Minimalan upload za ugodno igranje je 192 Kb/s, mozete igrati i sa originalom i sa piratom.
 

Cristiano23

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 188
    • Pogledaj profil
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #1 poslato: 3. februar 2009, 18:59:57 »
Odlican post!Program mi je odlican!
 

Red Devil

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 560
    • Pogledaj profil
    • http://www.manutd-serbia.com
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #2 poslato: 3. februar 2009, 19:19:42 »
Odlicno izgleda program, ali meni nesto nece da instalira certifikate
 

Dimovic

  • Gost
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #3 poslato: 3. februar 2009, 19:36:12 »
Èemu ovo sluzi,ako neko moze da kaze u 2 reci
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #4 poslato: 3. februar 2009, 20:18:23 »
Evo odigrao sam preko ovog launchera sa tottimasom, sto se tice povezicanja ako vam u programu izbaci IP koji pocinje sa 192.... onda morate da igrate preko hamachia, klijent treba da ukuca IP od servera(hamachi IP) i to je to.
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #5 poslato: 3. februar 2009, 21:33:08 »
HAHAHA
Znao sam da nemožda da valja, jer korisnik mora da odabere koji net ima, a ni jedan program to ne može.
Dakle i dalje je OFFICIALNO rešenje najbolje :001_tt2:
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #6 poslato: 3. februar 2009, 21:50:56 »
LJUDI BREE.. JEBOTE.. OVO JE SVE JEDNO TE ISTOOO..
KAO PESGHREEN
KAO
PES_CONECTOR(koji je za mene najbolji igra se preko hamachija ).. kao OUTPES sve je isto sranje kad udjete videcete da je isti server ...
kao ja koristio
operu
kao neko mozilu kao neko obican explorer .. sve isti ku*ac kad dodjemo svi na istu stranicu ....:D:D:D..



Ali ako malo proucite HAMACHi.. znacete da se svodi sve IP adrese na jednu liniju kao da su svi u internet caffe-u... aa
ono sto kazu bolja veza ovamo gora ovamo to seru ..
 sve je ista veza..
Sve zavisi do brzine net-a  i koji probvvajder imaju d abi radilo extra..
a i ovaj server nije toliko stabilan da bi podrzao sve to... to je beta verzija .. beta nikad dobra nije ni bila:O:O:O


Eto stefan kaze da mora da se odabere koji provajder ima----Ne vidim u Hamachi razlike provajdera kad svi imamo iste IP adrese samo brojevi drugi tj svi smo u lokalu!!!1
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #7 poslato: 3. februar 2009, 22:06:39 »
Dobro ajde da vidim kako če raditi serveri za online na HAMACHI

Igranje online preko hamachi je lako ali tonije cilj ako se misli dalje iči na igranje sa serverima, jer server neče moči preko hamachi
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #8 poslato: 3. februar 2009, 22:13:23 »
Citat: stefanACM;441272
HAHAHA
Znao sam da nemožda da valja, jer korisnik mora da odabere koji net ima, a ni jedan program to ne može.
Dakle i dalje je OFFICIALNO rešenje najbolje :001_tt2:
Sve valja i lepo radi kao i svi programi do sad, inace program ucitava lokalnu i internet adresu, prvo skini program pa onda pricaj o njemu, znam samo da je preko Direct IPa preko tvoje aplikacije je  komplikovanije igrati tj. podesavanje je komplikovano, neki ne znaju da podese a ovde gotovo i nije potrebno.
Meni je bitno kao i svima da koristimo program koji je jednostavniji.

Citat
ono sto kazu bolja veza ovamo gora ovamo to seru ..
 sve je ista veza..
Sve zavisi do brzine net-a  i koji probvvajder imaju d abi radilo extra..
Pa i nije tacno, recimo Milenk0 i ja smo se povezali preko direct IPa prvo i lag je bio stravican, takvi teleporti nisu bili ni u filmu povratak u buducnost treci deo a lampica mu je bila zuta, posto nismo mogli tako da igramo odmah zatim smo probali preko pesgreen-a i radilo je normalno.
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #9 poslato: 3. februar 2009, 22:13:39 »
Citat: stefanACM;441310
Dobro ajde da vidim kako če raditi serveri za online na HAMACHI

Igranje online preko hamachi je lako ali tonije cilj ako se misli dalje iči na igranje sa serverima, jer server neče moči preko hamachi



Uvek ce lan moci preko hamachia
to ne mozes da izbegnes jer to su samo IP adrese...
znaci evo bilo koja igra na svetu ...
koja ima LAN .. moze hamachi bez problema...
!!!!
Dokazano
 

stefanACM

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1511
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #10 poslato: 3. februar 2009, 22:20:56 »
Citat: Aladdin986;441322
Uvek ce lan moci preko hamachia
to ne mozes da izbegnes jer to su samo IP adrese...
znaci evo bilo koja igra na svetu ...
koja ima LAN .. moze hamachi bez problema...
!!!!
Dokazano


Èek èek
sad sam objašnjavao i mare-tu serveri su takvi nažalost da neæe moæi takav protokol preko hamachi (barem u dosadanjim verzijama). Mi æemo napraviti dva servera i VIRTUELNI STUN server da se gospoda nemuèi sa portovima. Server æe se resetovati svakih sat vremena (STUN SERVER) i neæe biti kraðe passworda...
Postojaæe samo klijent aplikacija koju pokrenete odaberete ADSL ili BROADBAND zatim SERVER 1 ili SERVER 2 (pisaæe koliko je optereæen server i koliko je ping) i pokrenete igru i igrate sa kim hoæete ko je na serveru
PES SERBIA LEAGUE V2 [WIP]
-novi sistem prikaza tabela (10-30 ms za učitavanje čitave tabele)
-totalni HD redizajn redizajn
-poboljšani prikaz izveštaja
 i još mnogo toga (predložite novi dodatak OVDE)
 

Milenk0

  • grobar
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 651
    • Pogledaj profil
    • http://pozarevac.freehostia.com
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #11 poslato: 3. februar 2009, 22:37:56 »
Ovako...

Jos nisam probao ovaj program,ali moram nesto da kazem

Stefane...

Tebi stvarno svaka cast,trudis se i sve to,svaka cast i halstenu i svima koji ucestvuju u tome,ali mi zivimo u Srbiji i imamo jadan net,i prko tvog direct IP-a nama(meni) mnogo vise laguje nego preko hamachija,to je istina,sve ima svoje prednosti i mane,ali sigurno da kada halsten :ave: bude napravio servere da ce svi ovi programi pasti u zaborav,a mozda i dodju bolja vremena pa dupliraju brzine pa svi igramo preko direct IP-a :)
 

maremas

  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10158
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #12 poslato: 3. februar 2009, 22:39:30 »
Trenutno smo tu gde jesmo sa ovim launcher-ima i koristimo sta nam vise odgovara.
 

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #13 poslato: 3. februar 2009, 22:54:28 »
Citat: Milenk0;441342
Ovako...

Jos nisam probao ovaj program,ali moram nesto da kazem

Stefane...

Tebi stvarno svaka cast,trudis se i sve to,svaka cast i halstenu i svima koji ucestvuju u tome,ali mi zivimo u Srbiji i imamo jadan net,i prko tvog direct IP-a nama(meni) mnogo vise laguje nego preko hamachija,to je istina,sve ima svoje prednosti i mane,ali sigurno da kada halsten :ave: bude napravio servere da ce svi ovi programi pasti u zaborav,a mozda i dodju bolja vremena pa dupliraju brzine pa svi igramo preko direct IP-a :)


Milenko samo jedno...
svi ovi programi .. su kako doci ... do unutar igree
 UNUTAR SI VIDEO DA JE HALSTAIN ZNACI NJEMU SE NAVJvishe treba zahvaliti sto je napravio server .. da mozes uci ..
a sad ce ti biti lomm programa (prostiji i prostiji ) za sada znaci ovaj ovde magazin je najbolji toliko lak za koristenje da i slepac bi mogao napracviti jos lepo piushe ili hamachi ili local ip pa kom odgovara .. ovo ti je STEFANOV PROGRAM I PESGREEN UJEDNO......
e sad.. ako onaj ima drugi provaajder ovaj adsl ne moze zajedno onda je tu hamachi da ih spoji... bez ikakvih portova!!!!

Ja sam sad probao sa jednim deckom .. ovaj program .. radi odlicno kao client kao host meni bez problema usloi hamachi IP... e sad jos to nije jako dobrom igrom!!!

JA NEZNAM STA OCEKUJETE  skoro svi imaju UPl 128 to je minimala po pravilu sa tim ne mozes igrati...
ja kad se spojim sa onim koji ima 256 ili vishe onda je kao offline!!!!
 

Milenk0

  • grobar
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 651
    • Pogledaj profil
    • http://pozarevac.freehostia.com
PES Magazine 2009 ~ Kompletno upustvo!
« Odgovor #14 poslato: 3. februar 2009, 23:28:41 »
Tacno...

I preko bilo kog programa da "radis" kad udjes u igru pisace by Halsten i zato je on carina :ave:
stvarno,bila bi mi cast jbt da popijem pivo sa njim :001_tt1:

P.S ajmo mare,aladine dajte sad kad je sve ovako prosto napravite neki tur bre :D