Autor Tema: Tennis World Tour 2  (Pročitano 5694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Marecar

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1016
    • Pogledaj profil
Tennis World Tour 2
« poslato: 4. jul 2020, 22:56:28 »



Tennis World Tour 2 će izaći u septembru za PC, PS4, XBOX One i Nintendo Switch






Steam stranica


https://store.steampowered.com/app/1223910/Tennis_World_Tour_2/



Sistemski zahtevi


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, Wolfy03, vukasin98, ДејанР

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #1 poslato: 7. avgust 2020, 13:06:45 »

Počelo je objavljivanje tenisera i teniserki koji se nalaze u igri, za sada, lista izgleda ovako (nije konačno):

Rafael Nadal
Roger Federer
Stanislas Wawrinka
Alexander Zverev
Caroline Garcia
Ashleigh Barty
Dominic Thiem
Benoît Paire
Garbiñe Muguruza
Kiki Bertens
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Marecar, vukasin98

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #2 poslato: 7. avgust 2020, 19:26:06 »
TopSpin je toliko digao lestvicu da je skoro nemoguce da neko dostigne PamDevov TS2
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #3 poslato: 7. avgust 2020, 19:38:59 »
Moram da se složim sa Nešom, ali ajde da vidimo šta nude.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #4 poslato: 7. avgust 2020, 20:15:22 »
Mislim da je besmisleno upoređivati današnje igre sa igrama od pre 20, 15 ili 10 godina. Pogotovo teniske, koje za razliku od PESa, 2K ili FIFA smo dobili posle nekih ~10 godina pauze. Moje mišljenje.

Da li je Top Spin bio dobar? Svakako. Da li sa današnje tačke gledišta ima mane? Svakako. Da li ove današnje igre imaju mane? Apsolutno.

Ipak ne treba prenebrinuti ni činjenicu da je iza Top Spina kao izdavač stajao i 2K, a da su ovo mahom male, relativno anonimne kompanije. Sad možemo diskutovati o odnosu kvalitet/cena, da li je to ono što (lično) očekujemo od neke igre u 2020. godini, ali pre svega je dobro što je neko uzeo to da radi. I što i AO Tennis i TWT dobijaju drugo izdanje, posle prošlogodišnjih, što može da predstavlja neki kontinuitet u budućnosti.

Ponavljam, da li imaju mana? Apsolutno. Da li su precenjene? Verovatno. Ali da li imaju i neke svoje pluseve? Imaju. Po meni AO trenutno bolja opcija, između te dve, ali hajde prvo da vidimo, pa ćemo onda lako izvoditi zaključke.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #5 poslato: 7. avgust 2020, 22:15:21 »
sto ljudi sto cudi
neki igraju VirtuaTennis pa zive

Ugasen je GSA pa nema vise online TopSpin

Kao simulacija tenisa meni je TS najbolje legao
Mozda a i sigurno su modovi ono sto krasi ostale igre a TS je na mecu vrhunski tenis sa neverovatnim osecajem za tajming i jacinu
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03, Beli19

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #6 poslato: 8. avgust 2020, 00:16:11 »
Nisam mislio u tom smislu, nego mislim da smo generalno (kad kažem generalno tu mislim i prvenstveno na sebe) postali previše isključivi oko nekih stvari, i ako nam se na prvu loptu nešto ne svidi to je to. U mnogo slučajeva zanemarimo i neke dobre stvari koje igre (nebitno PES, FIFA, NBA2K, tenisi...) donose i fokusiramo se na negativne aspekte.

Možda je i do mene, da sam pogrešno protumačio prvi komentar, delovao mi je isključivo, možda i nije tako.

TS je svakako bio odličan u svoje vreme, VT ne toliko (arkada ga ubi) ali imao je npr karijeru koja je bila interesantna. Meni se npr svideo i Tennis Elbow, koji pravi ManuTOO, izuzetno jednostavan, a sa modovima karijera se pikala i po više sezona.

Svakako i ove današnje imaju neki potencijal i neke svoje pluseve. O AO sam pisao više puta, pa ne bih se sada ponavljao. TWT nisam dugo pratio, još od onog malo kilavijeg starta, ali recimo proletos su organizovali eMaster u Madridu kao na TWT. I tako u prolazu, bacih oko 5 minuta, nije bilo tako loše, svakako čekamo da vidimo šta su dalje spremili, ali generalno, da se ponovim, lepo je što oba izdanja dobijaju novu verziju i ove godine, što u budućnosti može dati neku konstantnost i potencijalno bolji rezultat.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98, Beli19

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #7 poslato: 8. avgust 2020, 00:25:29 »
Top Spin je keva, ali ni Virtua Tennis 4 nije bi loš (osim što je teško izbaciti lopticu u aut i ono debilno punjenje snage za neki super udarac).

Ali slažem se sa Wolfy-em. Ipak je iza Top Spina bila jedna ogromna kompanija dok su iza AO-a i TWT-a male i nepoznate kompanije. Smeta mi taj neki hejt prema njima, samo zato što igra nije dobra kao Top Spin. Pa da oni imaju budžet kao 2K, sigurno bi sama igra i bila bolja.

A i ja dajem prednost AO-u u odnosu na TWT.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Beli19, nesa24 the end, Wolfy03

Коста

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1832
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #8 poslato: 8. avgust 2020, 02:44:51 »
Istina, ali potrosaca/igraca to uopste ne treba da interesuje (koja je kompanija, koliko novca imaju, koliku podrsku...). Ljude treba da interesuje najvise sam proizvod, cinjenica je i dalje da je Top Spin za klasu bolji od ova 2 tenisa, a razlika u godini proizvodnje je bas velika.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nesa24 the end, Wolfy03

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #9 poslato: 8. avgust 2020, 12:08:47 »
Osnovni problem je sto zadnjih 7-8god PC igraci nemaju nikakav izbor
Sve sto je izaslo je pravljeno sa smuti-prospi
Od svih zanrova u modernom gamingu sport na PC je najgore prosao
Nemamo vise igre sa gameplay nego sa grafikom

Meni nista ne znaci da li je nekom igracu obrva nacrtana na replay kada u igri kasni sa kontrolama i nemas feel igre

Igre su nafurane sa momentumima ( replay,radovanje,emocije igraca, closeup kadrovi) dok su opustosene za ingame
(ai tupav, kontrole lose, fizika nerealna, netkod ocajan)

Nemam pojma kakav je svet konzola zadnjih 10god ali se nadam da su konzole bolje
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03, vukasin98

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #10 poslato: 8. avgust 2020, 13:47:48 »
Bukvalno niko više od developera ne mari za gameplay..

Što kaže Neša, ne zanima me da li će Nadal da vadi gaće iz zadnjice ili će Djoković da jede travu kad osvoji Wimbledon.. Ali izgleda da to koriste kao masku za nedostatke u vidu fizike same loptice, kretanje igrača...

TWT su najavili kao naslednika Top Spin serije i da su ga radili na način na koji bi radili Top Spin 5.. Igru su izbacili kad je bila na 20%, a završni proizvod je na ~50% od Top Spina 4..

Veliki hajp je bio oko AO-a i TWT-a jer 7-8 godina nije izašla teniska igra, i postojalo je a postoji i dalje veliko interesovanje ljudi za pravu tenisku igru. Ne znam zašto je 2K odustao od tog projekta, a još forsiraju na primer mrtvi WWE..
« Poslednja izmena: 8. avgust 2020, 13:52:20 od strane vukasin98 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03

Marecar

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 1016
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #11 poslato: 8. avgust 2020, 15:51:20 »
Konačni sistemski zahtevi


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98, Wolfy03

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #12 poslato: 8. avgust 2020, 17:33:18 »
Ne znam zašto je 2K odustao od tog projekta, a još forsiraju na primer mrtvi WWE..

Gledaju uglavnom potražnju američkog tržišta.

Tenis uz svetsku popularnost koju ima ipak trenutno nije prioritet sa druge strane Atlantika. Mislim, na ATPu imaju trenutno igrače koji se šetaju od 15-50 mesta (računajući i Kanađane) dok na WTA sestre Williams polako stižu godine. Prosto nema tu popularnost kao kada su imali Samprasa, Agassija, Roddicka, braću Bryant, pa sestre Williams u prime time-u..itd.. A sa Evropom da se kockaju hoće-neće, ko će stvarno uzimati original, ko ne, verovatno im nije 100% sigurica.

Amerima je svakako nacionalni sport br.1 američki fudbal (NFL, EA i Madden ga pokrivaju), potom košarka (2K), bejzbol (čini mi se da je isto 2K - sa rezervom uzeti, jer možda i grešim), hokej (EA)... Pravi fudbal verovatno ima neku svoju određenu publiku (verovatnije više FIFA nego PES), a ostalo od sportova je sve nesigurno kako će da prođe. WWE se tu umuljao kao show program koji je tamo izvorno njihov, verovatno i dalje ima neku određenu popularnost kod njih, za razliku od npr naše potražnje, gde je skoro pa apsolutno nebitan.

Kod nas bi verovatno neki Parovi ili Zadruga dobro prošli :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #13 poslato: 8. avgust 2020, 23:15:30 »
Ma znam ja sve to, više je bilo retoričko pitanje. Ali nisu izdvajali ne znam koje novce da finansiraju 2K Czech koji stoji iza Top Spina.

Ali onaj WWE... Ja ne znam ko ono može da igra sad.. Sećam se da sam na PS1 imao Smackdown. To je pojam za ova nova izdanja. Izlizana igra do maksimuma, a sad gledam i ocene. Na Steam-u 5/10, na IGN-u i na Metacriticu 4.3/10, na GameSpot-u 2/10.. Ne verujem da je toliko popularna i prodavana da bi je svake godine radili.. Ali koliko vidim, igra se ne menja već godinama, tako da im se to i isplati.. Naprave minimalne promene, malo šminke i marketinga i prodaju je kao novu igru..
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Wolfy03

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Tennis World Tour 2
« Odgovor #14 poslato: 13. avgust 2020, 16:33:28 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98, Marecar