Autor Tema  (Pročitano 1476 puta)

Darcoolio

• Diskriminator foruma
  • Superstar
    • Pogledaj profil
Odg: Cyberpunk 2077
« Odgovor #45 poslato: 18. decembar 2020, 21:23:19 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Tom logikom Anthem, Fallout, Elder Scrolls, pa prethodni CoD...
    Ovako mogu da nabrajam do sutra.
    Ništa od navedenih igara nisu trebale da ostanu u prodaji dok se ne okrpe.
    Inače, igra je više nego odlična.

Poruka u inbox ili klik na baner!

Коста

• Regular
    • **
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #46 poslato: 18. decembar 2020, 21:51:19 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • E ako je ovo odlicno... :grin:

Nemoj da se salimo. Ne znaci da ne moze da se uziva u igrici, ali ovo je fail godine. Animacije borbe i pucanja su jedva prosecne, AI ovih ljudi po gradu i policije tragikomedija. Policija se teleportuje iza tebe makar bio sam u sred pustinje, najvecem levelu policije pobegnes tako samo sto se vozis 20-ak sekundi jer u ovoj igrici policija ne zna da vozi kola. AI je dead, nekad lupis ljude po glavi ili pucas policiju, jednostavno te ne primecuju. Cim okrenes ledja nekim kolima ili nekom liku u gradu, oni nestaju. Da ne pricam koliko toga su najavili u igrici i kad je izasla, dobar deo tih opcija i stavki se uopste nisu nasli u finalnoj verziji. Ide intro i najava "In the Night City where looks are everything...", ne mozes da promenis izgled sa pocetka igre, ne mozes da kustomizujes kola, odecu, kosu, puske, stan... to je bre moglo u GTA San Andreas-u. Interakcija sa ljudima ne postoji, bukvalno imaju 2,3 recenice koje vrte do iznemoglosti. Onaj izbor sa pocetka da li ces da budes nomad, u gradu ili korpo nema nikakav uticaj na pricu osim za uvod, cisto da izgleda malo drugacije. Ja ne vidim kako je ovo RPG kako su ga najavljivali. Najgore od svega je sto ih ljudi brane, kao da su sveta krava. Grad je prevelik, ako se krene sa istrazivanjem, upada u oci jer je samo ubacen prevelik prostor bez da ima nesto da se vidi i da se uradi. Ima brdo klipova na netu, ne samo bagovi, nego AI i svet u igrici, neki naslovi koji su stariji po 5,6 godina izgledaju kao svemirski brod u odnosu na ovu igricu. 

Trebali su tuzbu da popiju jer su svesno slagali ljude da radi dobro na starim konzolama, a nisu dali kodove za review pre izlaska i sve klipove sklanjali. Da ne bude da ja hejtujem, pored svog hajpa i branjenja ove kompanije kao da je sveta krava, user review i dalje nije blizu nekih drugih igrica. Za kraj, ovo je sigurno igrica koja je imala najvise bagova, gliceva i gamebreaking stvari na release day-u. Prica nista posebno, osim grafickog izgleda, ova igrica ne moze u istu recenicu sa boljim naslovima poslednjih par godina.
    « Poslednja izmena: 18. decembar 2020, 21:54:32 od strane Коста »

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: uskee1512

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #47 poslato: 19. decembar 2020, 01:37:30 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Ne znam na koju foru si uopste ocekivao da ovo bude kao GTA...i/ili da se igra kao GTA.
    Nego, koliko sati si do sada proveo u igri?

Za bagove i glitcheve te pozdravljaju Bethesda, EA i Ubisoft kojima se sve prasta. :triprsta:

I usput jedna licna molba, ako mozes da prestanes sa izrazom "igrica", s obzirom da je ova igra sa rejtingom M (Mature ESRB / 18+ PEGI), a svi dobro znamo sta su igrice. Hvala.
    « Poslednja izmena: 19. decembar 2020, 01:43:43 od strane DeRadicci »

Коста

• Regular
    • **
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #48 poslato: 19. decembar 2020, 03:18:57 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Nisam ja ocekivao, samo sam uporedio sa mnogo starijim igrama, ovo mu dodje kao mesavina svega i svacega. GTA sam uzeo za primer jer je open world, mnogo izasla mnogo pre ove igre, a u dosta stvari je bolja od ove. Rekoh za bagove i gliceve da ce koliko-toliko da srede, ali AI i ostale stvari ne mogu, to je tako i tako ce i biti. Ovo mu dodje kao neki early access, probao kod druga, ono malo sto sam igrao izvan story misija da istrazujem, vozim, pucam random bande i ljude... nije mi prihvatljivo. Jednom sam pogresio sto se pre order-a tice i vise nikad, plus je ovo singleplayer, tako da sam u jednu ruku i zbog toga odustao, nista ne kasnim ako ne uzmem prvog dana.

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kch65e/simple_trick_to_increase_your_fps_by_10/
    https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcjdis/decided_to_test_how_bad_the_cop_spawning_issue_is/
    https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcpme8/i_felt_my_soul_leave_my_body_when_i_saw_this/
    https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kc9r8g/deciding_which_car_i_wanted_to_steal/

Ja sam uzivam u nekim naslovima koji generalno vaze za jako lose. Samo mislim da su ovakve stvari neprihvatljive za jedan ovako veliki projekat. Da ne kacim sad brdo stvari ovde, nisu samo bagovi u pitanju, pa da kazemo da treba vremena da se sve sredi. Licno sam se upecao za Predator Hunting Grounds samo tako, ali tu nije bilo najavljivanja nerealnih stvari. Mala kompanija illfonic, uglavnom su isli na nostalgiju jer imaju licencu za skoro sve iz filmova, jedva da imaju 70 zaposlenih.

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcve8s/promised_but_missing_feature_list_will_update/

Evo ko voli kriticki da razmislja kao ja neka pogleda sta je sve obecano, a sta ispunjeno. Ovo je njihov zvanican subreddit, pa i tu ljudi vise kritikuju igru nego na play pes :grin:

Cyberpunk je zanimljiv, ali daleko da je u dobrom stanju. Brdo stvari se iz dana u dan pojavljuje, i licno mi je interesantno da pratim sve ovo jer sam i sam ocekivao mnogo od ove igre i bio gotovo resen da je pre order-ujem. Da zanemarimo kako radi na starim konzolama, i na high-end racunarima i PS5 review ljudi koji igraju je daleko losiji od ocekivanog.
    « Poslednja izmena: 19. decembar 2020, 03:33:14 od strane Коста »

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #49 poslato: 19. decembar 2020, 04:40:03 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Ovo i GTA ne mogu ni da se porede niti im je publika ista.

Ok, sve super. Samo uspori malo sa postovima, jasno nam je da ti ne odgovara/hejtujes/stavec, nema potrebe da se ponavljamo (opet, jasan nam je tvoj stav) a ni da kotimo takve postove (i na ovom forumu). Ni u ovoj niti u temi za bilo koju drugu igru.

I naravno, kada nekada odigras 5-10-20-30 sati, slobodno pisi utiske.
    « Poslednja izmena: 19. decembar 2020, 04:42:42 od strane DeRadicci »

Коста

• Regular
    • **
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #50 poslato: 19. decembar 2020, 05:43:13 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Nista, eto izvinjavam se svima. Sledeci put cu da prostudiram jedno par meseci odredjenu temu pre nego sto dam svoje skromno misljenje. Izvinjavam se i sto sam hejter. Ni PES i Cyberpunk nemaju istu publiku, pa ne znaci da ljudi ne igraju i jedno i drugo.

nesa24

• nesa24
    • Superstar
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #51 poslato: 19. decembar 2020, 13:06:16 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • igra je preambiciozna
    možda je srede poliranjem
    Batman AK je primer gde je 2-3god odlagan izlazak pa haos kod izlaska sve dok se nije pecovala i pecovala i pecovala do igrivosti

Ko nije zadovoljan pravac refunzzzzz

bar to nije problem
    All men dream: but not equally. This I did.

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

Darcoolio

• Diskriminator foruma
    • Superstar
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #52 poslato: 19. decembar 2020, 13:23:51 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Danas izlazi 1.05 patch za konzole, a obećali su da će igra najkasnije za mesec i nešto malo jače i na konzolama da radi kako treba.
    Naravno, CDPR razvojni tim i investitori nemaju iste poglede na svet i tržište, pa samim tim se i dešava ovo.
    Ja nemam high end, pa ni blizu toga, pa igra ipak sa 1.04 radi lepo.
    Svidela mi se i uživam koliko mi vreme dozvoli, a ja ne volim nešto taj futuristički trip, više sam za neko fantasy ili medieval okruženje.
    Da, bagovi se poprave, a i AI takođe, ne znam odakle to da ne može.
    Pa Fallout po izlasku ima toliko debilan AI u jednom momentu si morao da čekaš update da bi prešao misiju.
    Ali to, ovo mi je leglo, isto kao i Death Stranding, gde su mišljenja podeljena.
    Ali ponavljam, oko bagova i izvođenja igre, tu je veći kampanja koju internet prihvata bez da proba igru, kretenizam sa davanjem ocene 1 i slično.
    Kad sam već pomenuo DS, krenulo je pljuvanje i davanje niskih ocena jer je PC dobio Cyberpunk sadržaj a konzole nisu.
    Zato će konzolaši uvek imati taj beleg da su gomila razmažene balavurdije i retardi, što je daleko od realne situacije.
    « Poslednja izmena: 19. decembar 2020, 13:32:37 od strane Darcoolio »

Poruka u inbox ili klik na baner!

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #53 poslato: 19. decembar 2020, 13:29:24 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Nista, eto izvinjavam se svima. Sledeci put cu da prostudiram jedno par meseci odredjenu temu pre nego sto dam svoje skromno misljenje. Izvinjavam se i sto sam hejter. Ni PES i Cyberpunk nemaju istu publiku, pa ne znaci da ljudi ne igraju i jedno i drugo.
    Nemaju istu publiku ali se takodje ni ne porede, niti se dolazi u ovu ili bilo koju drugu temu sa postovima, karikiram, "ova igra nema trcanje za loptom kao u PES-u".

Nemas za sta da se izvinjavas. Samo sam rekao da se malo uspori.
    Jasno je svima da igra ima ozbiljnih problema na starim konzolama. Na PC-u ih prakticno ni nema, a glupi glitchevi ne ometaju uzivanje u sirovom kvalitetu.

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #54 poslato: 20. decembar 2020, 00:09:15 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • .

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #55 poslato: 12. januar 2021, 19:08:40 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Probajte ovo za smanjenje stuttera. Kod mene ima boljitka na i7 3770, najvise prilikom brze voznje kroz grad.
    Ovaj user.ini je baziran na fajlovima sa Nexus Mods.

1. Fajl raspakujte u Cyberpunk 2077\engine\config\platform\pc

2. Otvorite ga i izmenite vrednost kod FloodMinNonLoadingThreads - treba da stavite broj threadova vaseg procesora umanjen za 1
    (stoji 7 zato sto moj procesor ima 8 threadova; ako vi imate 12 stavite 11, itd.)

3. Ukoliko imate RTX, Vega ili Navi graficku, u fajlu izbrisite celu grupu atributa [Rendering/AsyncCompute]
    (ne brisite ako ste na GTX, Polaris ili starijim Radeon kartama)

4. Snimite i zatvorite

5. U igri ukljucite Slow HDD mod (bez obzira da li vam je instalirana na SSD-u) - Settings > Gameplay > Performance > Slow HDD Mode > ON

DOWNLOAD
    « Poslednja izmena: 12. januar 2021, 19:10:54 od strane DeRadicci »

nesa24

• nesa24
    • Superstar
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #56 poslato: 12. januar 2021, 19:39:31 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Ma igra je mission failed
    Jbg realnost
    All men dream: but not equally. This I did.

DeRadicci

• Stari Logan
    • Top player
      • Pogledaj profil
    « Odgovor #57 poslato: 12. januar 2021, 20:37:07 »
  • У ћирилицу
  • U latinicu
  • Naprotiv, prilicno sam zadovoljan kako radi na 8 godina starom procesoru. :)

Ovaj .ini samo malo poboljsava stvar.