Autor Tema: LEEDS UNITED  (Pročitano 7841 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
LEEDS UNITED
« poslato: 6. maj 2020, 12:04:09 »


Leeds United Association Football Club, ili jednostavno Leeds United engleski je profesionalni nogometni klub sa sjedištem u Leedsu. Svoje domaće utakmice, još od osnutka kluba 1919., igra na stadionu Elland Road u Beestonu
Najuspješnije razdoblje klub je doživio pod vodstvom trenera Dona Revia tijekom 1960-ih i 1970-ih, kada su osvojili veliki broj domaćih i europskih trofeja. 
Najčešći klupski nadimci su "Leeds", "United", "The Whites" (Bijeli), te gotovo zastarjeli "The Peacocks" (Paunovi). Taj nadimak klub je dobio po prijašnjem imenu Elland Roada, The Old Peacock Groundu

Uspjesi
Englesko prvenstvo:
Prvak (3):
 1968./69.1973./74.1991./92 
FA kup
Pobjednik (1): 1972.
Engleski liga kup
Pobjednik (1): 1968
Kup velesajamskih gradova
Prvak (2): 1967./68.1970./71.


Razina igranja: SUPER STAR
Dužina utakmica: 10 MIN.



LEEDS UNITED U KRIZI,COVID-19 TJERA KLUB U STEČAJ?




Rezultati pretraživanja
Web-rezultati

Andrea Radrizzani
: '' Nema smisla da se lažemo i da skrivamo stanje u klubu.
Trenutno smo u velikoj financijskoj krizi zbog pandemije koja je bila nastala. 

Srećom za sve ljude karantena je podignuta i život ide dalje, ali što se tiče nogometa tu su posljedice velike. Došao je trenutak da nemamo novca da plaćamo igrače koje imamo i morati ćemo ih sve raspustiti i isplatiti. Znam da se pitate dali gasimo klub i odgovor je da ne gasimo jer smo ovdje svi borci.
Ne možemo samo odustati,ipak imamo velik broj navijača kojima smo dužni da se borimo.
Donijeli smo plan pred početak nove sezone da igramo sa kompletno novom ekipom.

Ekipa će biti složena od slobodnih igrača i od igrača kojih si možemo priuštiti.
Nažalost smo izgubili trenera i njegov stručni štab. Trenutno smo na dnu i očekujem samo penjanje od sada. Doveli smo novog trenera kojeg čete upoznati danas tokom press konferencije.''



NOVA VREMENA,NOVI LEEDS?



Gustavo Novak: '' Ovdje me nitko ne poznaje ali vjerujte mi da će se to promjeniti jako brzo. Ja sam trener koji igra za navijače,volim atraktivan nogomet. Nisu samo bodovi bitni nego i način na koji igrate.
Volim atraktivan i napadački nogomet. Gospodin Radrizzani mi je ukazao povjerenje i ne kanim ga iznevjeriti. Upoznat sam sa situacijom u klubu i spreman sam za borbu koja nas čeka. Bez padova nema uspona,od toga nema bolje motivacije. Svijet čeka da grešku a mi smo tu da pokažemo šta možemo.'' 

Gustavo Novak je ime novog trenera
Leeds-a,
rođen je 1982-te u Peru-u,točnije dolazi iz Huancayo-a.
Gustavo ima balkanske korijene,roditelji su doseljenici iz Hrvatske.
Obitelj Novak je kao svaka obitelj sa balkanskih prostora bila luda za nogometom,pa je bilo normalno da i Gustavo u sebi nosi veliku ljubav prema tom sportu.
Nogometna karijera je bila dosta kratka,proveo je 4 godine u drugoligašu Santa Rosi kao krilni igrač. Odlučio je da se okrene drugoj strani istog sporta. Tada je donio odluku koja će mu promjeniti život. Napušta Peru i dolazi u Hrvatsku da završi nogometnu akademiju za trenera A kategorije.
Nakon položene licence nije mogao doći do posla i radio je u klubu
NK Dinara iz Knina besplatno i usavršavao svoje znanje. Nije Gustavo ni slutio da će 2020 godina biti godina njegovog dosadašnjeg života.
Sigurno se pitate kako jedan običan čovjek zna toliko puno informacija o treneru koji je nepoznanica novinarima i nogometnom svijetu. Ja sam
Marin Kurevija i bio sam zamjenski trener za klub NK Dinara. Svakodnevno sam radio sa gospodinom Gustavom Novakom dok je živio u Kninu. Kad mu je život donio priliku da postane trener Leedsa zamolio je mene da pođem s njim i tu naša priča počinje.


YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ДејанР

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #1 poslato: 6. maj 2020, 13:43:18 »
LEEDS KREĆE U SEZONU S POBJEDOM


Pozdravljam sve čitaoce, na sreću počeli smo sezonu sa pobjedom.

Ja i Gustavo nismo spavali kako treba danima.
Pripremali smo ekipu za utakmicu protiv Hull City-a i igrači su svaku našu zamisao prenijeli na teren.
Analizirali smo igru protivnika i znali smo da jedini način da pobjedimo je da čekamo grešku ekipe Hulla.

Sreća se ukazala odmah u 3min. Mihailov je asisitrao Goiosu koji je okrenuo svog čuvara i pospremio loptu u mrežu.
Lopta je pri ulasku u gol promijenila smjer od obrambenog igrača Hulla i tako prevarila golmana za vodstvo Leeds-a.
Povukli smo se nakon brzog vodstva i to nas je moglo da kosta,ali smo ipak u obrani bili stabili.
U 14min. Hull City je imao korner i sjajnu priliku za gol,ali Bowler je tukao glavom preko gola.
Utakmicu smo smirili sve do 35min kad napadač Hulla Samuelsen pronalazi rupu u obrani i puca na gol Melikova koji brani.

Na poluvrijeme smo otišli pod pritiskom napadačke igre Hulla.
Gustavo je pokušao da smiri igrače i govorio im da vjeruju u plan koji smo složili prije utakmice.
U drugom dijelu opet napada Hull city,došla je 53min. slobodan udarac za goste, Maddison puca savršeno ali Melikov još bolje brani.
Gosti su nam opkolili gol i u 56min  Maddison opet dolazi do prilike ali sada iz igre. Pucao je na gol Melikova ali obrana je intervenirala prije nego je lopta stigla do našeg gola.
Došla je 61min. i pad Hullove igre,dočekali smo grešku u obrani gostiju i Goios povečava na 2:0.
U tom trenutku smo odahnuli jer vodimo sa dva gola predonosti i to nas je kostalo u 67min kada Hull daje gol sa krila.
Samuelsen je probio na krilu i savršeno uposlio Bowlera u kaznenom prostoru koji glavom pogađa za 2:1 i vraća neizvjesnost u utakmicu.
74min. Hull je dočekao još jedan korner i veliku priliku za izjednačenje koju ne koriste. 

Samuelsen je sa 5m tukao glavom ali nije savladao Melikova koji je nevjerojatno reagirao i zadržao rezultat.
Odmah iz novog kornera je dobio priliku i Stewart ali šalje loptu glavom preko gola.
Gustavo je odlučio da zamjeni 3 igrača  jer smo gubili sredinu terena.
Njegova odluka je odmah bila primjetna jer u 79min. Goios puca sa 3m od gola ali samo u noge obrambenog igrača.

87min je smirila naše igrače i uništila nade Hulla za bodovima.
Greška u obrani gostiju dovela je Redmonda u priliku za gol i takve stvari on ne propušta. Jedan na jedan sa golmanom i bilo je 3:1 na semaforu.



Pao mi je kamen sa srca kad sam čuo posljednji zvižduk,uspjeli smo.

Igrači su pokazali veliku volju i srce u ovoj utakmici,sigurno je publika uživala kao ja i Gustavo pored aut-linije 
Naša prva prepreka je završila pobjedom i sad se motivirano okrećemo sljedećem kolu.






Gustavo Novak : '' Sjajno,kakva utakmica,kakva igra.
pokazali smo želju i volju da izdržimo do kraja.
Velika je ovo pobjeda za mene i moje igrače.
Hull City je bio težak protivnik i 
drago mi je da smo na kraju mi bili tim koji je uzeo bodove.
Svi su danas bili na vrhuncu zadatka,ali posebno bih pohvalio Melikova.
Srce mi je stalo u drgom,dijelu na dvije prilike gostiju ali on je smirene glave riješio sve prijetnje.
Vidimo se na idućoj press konferenciji. ''
 
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #2 poslato: 7. maj 2020, 18:24:58 »
LEEDS NI DOBRO, NI LOŠE!






Dobar dan svim čitaocima, 5 kola je iza nas i definitvno su bila teška i burna.
Nismo prošli najbolje što smo mogli u prvih pet kola.
Bilo je uspona i nažalost i padova.
Obrana je trenutno najveći problem naše ekipe.
Jedina pozitivna stvar je da smo izgubili samo jedu utakmicu od prvih pet.
Izgubili smo 3:0, bili smo kažnjavani na svaku grešku obrane i to nam je cilj promjeniti.
Utakmica koju bih posebno izdvojio je sa Nottingham Forrestom. 
Vrlo težak protivnik,čak su poveli 2:0 i igrali su čvrsto.
U tom teškom gostovanju smo  pokazali još jednom da imamo veliko srce i da se ne predajemo,
na kraju samo izborili bod.
  

Napadački gledano tim igra kako smo željeli ,ali prema nazad smo tromi i često bez orijentacije.
Zadnja utakmica je bila baš poraz Blacburna i još se nismo oporavili od te utakmice.
Razgovarao sam dosta sa Gustavom i rekao je i meni i igračima da ne želi odustati od napadačke igre koju je zamislio.
Neznam koliko je igrača slušalo što im ja i trener govorimo ali vjerujem da će kroz pripreme da nauče sve što želimo od njih.
Imamo par dana pred drugu utakmicu i vjerujem da se neće ponoviti poraz od visokih 3:0.



Gustavo je bio očaran našim napadom i time je i pohvalio naše napadače, 
dao je svima do znanja da se dobra igra nagradi.
Hervey, Goios i Mihailov su dali skupa 7 golova u 5 utakmica.
Hervey nam je trenutno najbolji igrač, prosječna ocjena mu je preko 7.
U vrhu je sa asistencija također.
Castledine je igrač oko kojeg se vrti naša igra,preko njega gradimo igru.
Visokih 95% preciznosti u dodavanju nam olakšava brze napade.
Gustavo ga trenira odvojeno prije svake utakmice u nadi da iznenadi protivničku ekipu,
 za sada mu polazi za rukom.




Gustavo Novak: '' Zadnji put kad sam sjedio za ovim stolom imali smo samo dobre vijesti,
danas je situacija drugačija. Da nema padova ne bi bilo ni uspona. 
Vjerujem da ćemo naći formu i dići se na tabeli.
Trenutno smo osmi u ligi kao što smo planirali biti.
Naravno ne zadovoljavamo se time,to nam je samo crta ispod koje ne smijemo pasti.
Trenutno idemo utakmicu za utakmicom pa ćemo da vidimo koliko toga ima u nama i koliko vrijedimo.
Pozdravljam svakoga,vidimo se na idućoj press konferenciji'' 
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #3 poslato: 10. maj 2020, 13:48:00 »
LEEDS PREDVODI CHAMPIONSHIP!



Dobar dan svim čitaocima ,avantura se nastavlja i čini mi se da smo na pravom putu.
Gustavo je pokazao da mu se treba vjerovati i da najbolje zna šta njegovi igrači mogu.
Nakon 10 kola zauzeli smo vrh lige,nakon poraza od Blackburna ekipa je reagirala pozitivno i pobijedili smo 5 zaredom.
U vrhu lige je velike borba za pozicije koje vode u viši rank,
pa zbog toga moramo ostati koncentrirani i iskoristiti priliku koja nam se pružila.
Imali smo derbi protiv Millwalla i za razliku od prijašnjih ovaj će im ostaviti gorak okus ustima jer smo bili bolji u svakom segmentu igre.
Navijači su nas nosili u velikoj 1:3 pobjedi i drago mi je da ih nismo iznevjerili.


Poveli smo odmah u 5min susreta, Canning je pročitao akciju Millwalla i presjekao loptu.
Uposlio je Arcasa koji snažno puca i zabija za 0:1.
Pritiskali smo ih cijelo vrijeme i nagradila nas je napadačka igra u 22min.
Arcas upošljava Goiosa koji ostaje sam na 5m sa golmanom i lagano pogađa za 0:2.
Nizale su se prilike za nas u prvom dijelu,Millwall je bio zatečen našom ofanzivom i to smo iskoristili u 44min.
Provjerena akcija pali opet, Arcas asistira a Goios pogađa za 0:3.
Na poluvrijeme odlazimo snažno a Millwall dotučeno.
U drugom smo dijelu nastavili gdje smo stali ali lopta nije htjela u mrežu.
U 75min. desila se kontra Millwalla i na grešku naše obrane primamo lagan gol za 1:3.
To nas nije previše omelo i priveli smo utakmicu kraju za velika 3 boda.





Gustavo i ja smo pomno gledali statistiku i reprize naših utakmica,
tad sam uočio kakav je taktičar Gustavo.
Castledine koji trenira pred svaku utakmicu odvojeno nam je postao najveće oružje u ekipi.
Driblanje mu je na visokih 96% u prvih 10 utakmica, Dodavanja na 83%.
Gledajući da nam je AMF ima visok postotak prema naprijed. Povezuje nam igru,
a tome govori i statistika o primanju lopte a to je 85%.
Gustavo ga pretvara u igrača odluke i tu se nitko ne miješa, zna se tko je šef.

Sljedeća utakmica nam je protiv Huddersfield Town-a i moramo odigrati najbolji nogomet do sada.
treći su u ligi i to nije slučajno.Moramo se pripremiti kao nikad do sada da izborimo pozitivan rezultat.
Stoke City nam je za petama,samo bod ispod nas i
ne želim da im pomažemo u vraćanju na prvo mjesto nego da se odvojimo od sviju.


Gustavo Novak:'' Nakon 10 utakmica u ligi gledamo sa vrha lige ostale timove,

nismo to očekivali ali smo trenutnom igrom to zaslužili.
Imamo ne sretan poraz u kupu od West Hama ali
to nas nije omelo da u ligi skupimo 5 pobjeda u nizu.
Igramo trenutno na visokoj razini i moramo ostati na njoj
ako želimo pobijediti Huddersfield u sljedećem kolu.
Borba za vrh lige je nešto što nismo očekivali
ali ćemo dati sve od sebe da ostanemo na vrhu.
Pozdravljam svakoga, vidimo se na idućoj press konferenciji''.
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #4 poslato: 12. maj 2020, 15:26:55 »
LEEDS NA KRILIMA GOIOSA I MIHAILOVA DRŽI VRH LIGE!


Dobar dan svim čitaocima, petnaest kola je iza nas i gledamo ligu sa vrha tabele.
Goios  i Mihailov u prau nam donose prednost od pet bodova u ligi nad drugoplasiranim Fulhamom.
Njihova trenutna forma je nevjerojatna,njihove kretnje u napadu pomažu ostatku tima da odahne i da se presloži kad je potrebno.
Sve protivničke ekipe su spustile obranu dosta niže zbog njihove kvalitete,to nam paše jer volimo da imamo kontrolu nad brzinom igre.
Obrana trenutno radi dobro i dosta je lakše se sada braniti kad imamo samouvjerene napadače.
Goios i Mihailov skupa imaju 14 golova u 15 utakmica i najefikasniji su par u ligi.
Goios je na vrhu tabele sa 8 golova, dok je Mihailov treci sa 6 golova.
Tu je i Arcas sa 4 gola ali on je tu više da otvara prostor ovoj dvojici i to radi odlično.
    



Huddersfield je bio događaj mjeseca i to smo završili bez pobjednika.
Podjela bodova je bila poštena jer nijedna strana nije imala previše prilika.
Obrana sa obje strane je bila na vrhuncu zadatka i bod je realan rezutat.
Naši protivnici su počeli igrati više obrano u sljedećim kolima i teško smo nalazili rupe u završnici napada.
Definitivno najbolja utakmica nam je bila protiv Bristol City-a .
Do poluvremena smo ih razbili brzim napadima.
U 36min smo već imali 3:0 i do kraja smo primili samo jedan gol i priveli susret kraju.


Castledine je nastavio svoju formu i srce je naše ekipe nakon 15 kola.
Presjekao je 4 lopte u prosjeku po utakmici i svaka akcija koja počne preko njega bude opasna po protivnički gol.
Podigao je dodavanja sa 83% na 86%  i primanje lopte sa 85% na 87%.
Dosta ponuda primamo za naš trojac Goios,Mihailov i Castledine. 
Teško ćemo zadržati svu trojicu u našoj ekipi. 
Previše su dobri ove sezone da ne prođu nezapaženo od drugih timova.
Gustavo je se složio samnom oko toga da nežemo stati na put igračima koji misle da mogu napredovati u nekom drugom timu.
Naravno ne slažemo se s njima ali poštujemo njihove želje.
Nas dvojica smo vodje da brinemo o čitavom timu i da gledamo samo interese naše ekipe.
Želimo da se svi osjećaju dobro i da daju 120% od sebe za grb na prsima.
Polako se pripremamo za iduću utakmicu i svi su igrači spremni i nemamo ozljeda.


Jedan poraz u petnaest utakmica je nevjerojatan uspjeh i kapa dolje našim igračima,
prati nas Fulham i Stoke City.
Oba tima igraju napadački u ligi kao mi i biti će zanimljivo do samog kraja.



Gustavo Novak: '' Petnaest kola je iza nas,izgledamo dobro i stabilno na terenu.
Jako sam zadovoljan onim što moji igrači pokazuju na terenu.
Prenose jako dobro moje zamisli na teren,
prevazišli smo sve moje želje i očekivanja. 
Nisam očekivao ovoliko osvojenih poena i vrh lige.
Imamo raspoložen napad i to veseli jer volim igrati samo napad i 
mislim da su naši navijači uz nas po tom pitanju.  
Znam da vas više zanimaju glasine o transferima mojih igrača ali tu vam nemam puno toga za reći.
Nijedan igrač nije izrazio za sada želju da napusti tim i na tome ostaje.
Svi smo okrenuti sljedećoj utakmici i  samo na to mislimo.
 Pozdravljam svakoga,vidimo se na idućoj press konferenciji''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #5 poslato: 17. maj 2020, 19:46:43 »
LEEDS OSTAO BEZ GOIOSA U ZIMSKOM PRELAZNOM ROKU


B.Goios:'' Znam da su navijači razočarani raspletom situacije,
ali odlučio sam da se ovakva prilika ne propušta.
Eintracht Frankfurt je došao sa dobrom ponudom.
Igraju nogomet u prvoj Njemačkoj ligi i vjerujem da sam izabrao najbolje za svoju karijeru.
Pozdravio sam se sa svim igračima i nadam se da mi neće puno zamjeriti odlazak.'' 




Gustavo Novak: '' Za transfer nisam znao dok nije bilo prekasno,
Goios mi je došao i rekao da je odabrao da napusti klub i da prelazi u novi tim.
Shvatio sam odmah da nema smisla da išta na dodajem jer je već odlučio.
Naravno razočaran sam njegovom odlikom u odnosu na naš projekt u klubu,
ali gledajući na njegovu karijeru mogu shvatiti kako je on vidio ovu priliku kao ''sad ili nikada''.
Izgubili smo strijelca lige i to će se osjetiti u napadu ali već imamo zamjenu za Goiosa.''



A. Petre: '' Dobar dan svima,odmah bih rekao da sam jako sretan što sam postao dio ovog tima.
gospodin Novak mi je iznio planove za ovu sezonu i što očekuje od mene na terenu ako bih potpisao.
Danas stojim tu pred vama kao novi napadač Leeds Uniteda i nadam se da ću pomoći timu u željenim planovima.
Znam da sam došao kao zamjena zadnjeg napadača i da imam veliku rupu za popuniti ali mislim da sam sposoban igrati na istoj razini kao svi ostali u ligi.''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #6 poslato: 17. maj 2020, 20:25:22 »
LEEDS UNITED NA POLA SEZONE ČVRSTO NA VRHU LIGE!


Dobar dan svim čitaocima, dvadeset pet kola je iza nas i nalazimo se na polovici lige.
Držimo vrh lige unatoč tome što smo izgubili najboljeg strijelca lige Goiosa.
Gustavo je bio šokiran kad je saznao za odlazak glavnog napadača kluba jer nismo imali plan B.
Sjedili smo danima u prostorijama kluba i pokušali odrediti kako igrati bez Goiosa.
Nismo napredovali puno jer Gustavo je odlučio da neće mijenjati plan igre zbog jednog igrača.
Odlučili smo kupiti igrača,odluka je pala na A. Petre-a.
Brz,okretan i mlad napadač bio je na vratima kluba.
Odmah na prvim treninzima dopao se Gustavu i rekao mi je da imamo igrača za drugi dio sezone.
Pomislio sam prvo da nije dobra ideja odmah ga baciti u vatru,mogao bih da padne pod pritiskom.
Gustavo mi je opet pokazao da ne trebam da sumnjam u njegove odluke jer
Petre je odmah u svoja prva tri nastupa dao 3 gola i upisao jednu asistenciju.
Njegov njuh za prostorom je bio ne vjerojatan i savršeno se uklopio u tim.
Četrnaest bodova bježimo od Fulhama.
Imali smo međusobni susret i bili su nervozniji od nas prije tekme.
Iako smo ih pobijedili i uzeli lagane bodove,oni su bili ti koji su poveli u susretu.
Mitrović je pokazao koliko je ubojit napadač,prvi dodir s loptom i to je bilo 1:0.
Brzo smo im uzvratili jer se osjetilo da nam puštaju prostor u napadu.
19min Arcas pronalazi Mihailova za jedan jedan.
Naš uigrani tandem u napadu je i ovog puta pokazao da su među najboljim igračima lige.
Do kraja poluvremena smo i preokrenuli utakmicu u našu korist i
poveli 1:2 preko Arcasa kojeg je savršeno uposlio Castledine.
Napadali smo u drugom dijelu još više ali nismo bili mirnih živaca u završnici.
Napokon u 75min Mihailov pronalazi Petre-a u kaznenom prostoru koji ostavlja čuvara na krivoj nozi te pogađa za konačnih 1:3.




Igra nam je sve čvršća i stabilnija što napredujemo kroz ligu i mislim da ovim tempom možemo ostati u vrhu lige ako ne i biti prvi.
Dobili smo dosta  više izbora u  svim segmentima naše napadačke igre otkako je Petre došao u klub.
Njegova kontrola lopte i upošljavanje drugih igrača oko sebe je dovela kontrolu igre i posjed lopte na 64% u svakoj utakmici u kojoj je igrao.
Naravno imamo i napadački duo Arcas i Mihailov koji su legni jedan drugom i napamet već znaju di koji stoji na terenu.









Gustavo Novak: ''Transferi su iza nas,ostali smo bez napadača ali dobili smo novog.
Zadržali smo se na vrhu ligi i dočekali kiks ostalih timova ispod nas,
mislim da nismo mogli bolje odigrati ovaj dio sezone.
Doveli smo Petre-a u napad za 3miliona i isplatilo se odmah.
tri utakmice i tri gola od njega.
Bio je malo ukočen kad je vidio statistiku Goiosa i njegov rad za tim,
ali opustio je se odmah na treningu jer je vidio da pomažemo jedni drugima.
Kad je dao svoj prvi gol bio sam sretniji od njega jer vjerujem da će pokazati svima kakav talent ima.
Ostalo je dosta do kraja lige,prvi smo sa velikom prednošću ali
sam rekao svim igračima da nema opuštanja dok ne osvojimo matematički.
U timu je velik profesionalizam i vjerujem ako ostanemo mirne glave da ćemo izgurati ligu onako kako to želimo.
Imamo sve u našim rukama da ostanemo na ovoj poziciji.
Pozdravljam svakoga,vidimo se na idućoj press konferenciji''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #7 poslato: 19. maj 2020, 20:46:38 »
MOŽE LI NETKO DA ZAUSTAVI LEEDS NA PUTU KA NASLOVU CHAMPIONSHIPA? 



Dobar dan svim čitaocima, iza nas je 35 kola lige i stojimo čvrsto na vrhu.
Bilo je teških utakmica i neke smo susrete pobjeđivali minimalnom razlikom.
Gledajući na prvi dio sezone naš tim je daleko napredovao u svim segmentima igre.
Da smo ostali tim iz prvog dijela sezone danas ne bih bili prvi i imali ovako dobar ulazak u finiš lige.
Gustavo i ja smo forsirali igrače u prvom dijelu da igraju agresivno napadački u nadi da uzmemo što više bodova,
znali smo da tim nema dovoljno snage da igra cijelu sezonu na istoj razini kao najbolji timovi u ligi.
Sreća nas je pratila i doživjeli smo da ostale ekipe prospu dosta bodova tokom puta.
Prati nas Fulham i njih smo pobijedili i vjerujem da smo ih s tom pobjedom šokirali.
Huddersfield Town je treći u ligi i pobijedili smo ih jako lagano na naše iznenađenje i vjerujem da smo im slomili nade za naslovom.
Gustavo je zadovoljan stanjem na tablici ali  i dalje je jako posvećen taktičkim detaljima pred svaki susret.
Dok smo bili u Kninu navikao je na poraze,tako da zna gorki osjećaj poraza i ne želi ga ponovno okusiti.



Imali smo derbi protiv Millwalla i Gustavo je rekao da želi još bolju utakmicu od zadnje.
Ovaj put nismo vježbali napad nego smo se okrenili obrani od koje smo htjeli da rade pressing i da drže liniju na centru.
Isplatila se sva priprema jer smo na poluvremenu imali visokoh 4:0.
Gosti su bili u nevjerici,kao uragan smo prošli kroz njihovu obrani.
Sa svih strana smo napadali i vraćali izgubljene lopte jako brzo.
Petre je imao najbolju utakmicu do sada sa tri gola.
Zapamtiti će nas navijači Millwalla jer smo im dali 6 golova,
naša najveća pobjeda ove sezone i srećom desilo se protiv rivala.





Gustavo Novak:'' Ovakvi trenutci su jedini kad mogu da razgovaram s vama novinarima.
Igramo savršeno i bez greške. Igrači su željni naslova i daju 120% od sebe da se njihov san ostvari.
Ostalo je još puta pred nama i nećemo olako shvatiti nikoga. 
Tri boda su tri boda,a bila ona na početku ili na kraju sezone.
Moj kolega i prijatelj Kurevija je spominjao Millwall pa moram i ja da se nadovežem na tu temu.
Tražio sam puno od igrača ali vjerujem da su sada sretni zbog teških priprema jer su pobijedili rivale.
Meni je pobjeda od 6:1 samo pokazatelj koliko moja ekipa može kad se stvari poklope.
Millwall je čvrsta ekipa da se ne zavaravamo ali mi smo uspjeli da ih nadigramo od početka do kraja.
Okrećemo se kraju lige i nadam se da ću sa osmijehom dolaziti na preostale press konferencije.
Pozdravljam svakoga'' 
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #8 poslato: 28. maj 2020, 21:43:38 »
ČUDNOVATI LEEDS OSVOJIO CHAMPIONSHIP NAKON 40 KOLA!


Dobar dan svima, iza nas je 40 kola lige,sjajna igra naših igrača dovela nas je pred vrata Premijer lige.
Imali smo dosta loš start nakon 35 kola.
Tri utakmice smo igrali neriješeno i malo se osjetio pritisak opcije da budemo prvaci druge lige.
Tada dolazi i poraz u 39 kolu od 1:0 i to nam je bio hladan tuš i tada smo se sabrali i krenuli spremnije u 40-to kolo.
Mnogo teška utakmica sa Brentfordom ,igrali su jako obrambeno i i čekali svoju priliku na kontre.
Držali smo loptu kroz cijeli susret ,imali smo brz tempo igre ali nismo pronalazili put do gola.
Došla je zadnja minuta susreta i vidio sam u igračima da još nisu odustali i kreću u zadnji napad.
Castledine pokreće napada i pronalazi Arcasa od koje se očekivao šut,
ali je varkom ostao bez čuvara i uposlio Petrea koji zabija za 1:0 u 91minuti.
Svima nam je pao kamen sa srca jer smo sanjali ovaj moment ,prvaci druge lige.


Gustavo Novak: ''Teške utakmice smo imali, zahvalan sam igračima što se nisu predavali.
Tri utakmice i tri boda,težak niz i onda poraz.
Ušli smo u četrdeseto kolo i utakmicu koja nam donosi naslov ako pobijedimo.
Marin je smirivao igrače na poluvremenu i za to su mu se zahvalili sa golom u zadnjoj minuti utakmice.
Petre je dao gol koji nam donosi naslov i vjerojatno gol koji se neće nikada zaboraviti.
Ostalo je još utakmica do kraja lige i to ćemo privesti kraju uz par taktičkih izmjena.
Neki igrački su zaslužili odmor a neki mladi minutažu.
Pozdravljam svakoga,vidimo se na idućoj press konferenciji''   



YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #9 poslato: 10. jun 2020, 23:00:02 »
LEEDS UNITED,FULHAM I WBA SU NOVI PRVOLIGAŠI!




Dobar dan svima, iza nas je uzbudljiva sezona,bilo je uspona i padova, 
ali uglavnom smo imali samo pozitivne trenutke kroz cijelu sezonu.
Osvajanje lige je bio samo san na početku same sezone i nismo ni mi sami očekivali ovakav uspjeh.
Lijepo je kad se sav trud i požrtvovnost nagradi ovako kako smo nagrađeni mi i navijači.
Imali smo čast da zadnje kolo kile igramo doma i da pobjedom zaključimo sezonu.
Protivnik nam je bio drugoplasirani Fulham koji je naravno imao drugačije planove od nas.
Teška utakmica se igrala na našem terenu,ma da smo bili dosta bolji kroz količinu akcija koje smo stvorili ipak smo podijelili bodove sa gostima.
Imali smo dva prelijepa gola na utakmici,jedna majstorija je od našeg Castledina a druga je od igrača Fulhama Mitrovića.
Vjerujem da su navijači zadovoljni utakmicom i načinom kako smo zaključili sezonu.




Naši igrači Arcas,Petre i Vrany su bili u timu godine i jako smo ponosni na njih,
dobili su priznanje za njihov trud.
Arcas i Petre su bili najbolji napadački dvojac lige i zasluženo su u timu godine kao jedini napadači.
Vjerujem da je bilo mjesta za još kojeg igrača iz našeg tima,
ali sigurno nisu nezadovoljni što ih nema,uživaju u naslovu.


Najbolji igrač kluba je bio ujedno i najbolji igrač lige a to je Arcas
Dribling mu je bio na visokih 91% uspješnosti.
Upućena dodavanja su bili na 77%,dok primljena dodavanja su bili na 78%.
28% mu je bila realizacija pred golom,gledajući da je bio i kreator mnogih golova onda je ovaj postotak jako visok.
Arcas je dao 22 gola u ligii time je bio najbolji strijelac lige,također je imao i 22 asistencije što mu je donijelo i titulu najboljeg kreatora lige.
Bio je naš najvažniji igrač ove sezone i biti će ga teško zadržati za iduću sezonu.



Gustavo Novak: '' Nevjerojatna sezona,mojim igračima naklon do poda.
Također čestitam Fulhamu i timu WBA na izborenim ,jestima koja vode u prvu ligu.
Očekuje nas velika borba u sljedećoj sezone i drago mi je da smo jedan od tri tima koji ide u elitno natjecanje.
Nismo očekivali naslov,daleko od toga. Bila je samo želja i san,al eto san koji se ostvario.
Nagrada za managera sezone je čisto zasluga mojih igrača a ne mene.
Dovoljno je pogledati da imamo igrače u timu godine,da imamo najbolji napad u ligi,najboljeg asistenta lige.
Momci su zaslužili sve lijepo što im dolazi.
Vjerujem da su navijači jako sretni sa cijelom sezonom.
Zadnja utakmica nije bila na razini ali smo ipak odradili posao i vjerujem da je bilo atraktivno za publiku.
Mitrović je dao prelijep gol za goste i zaslužuje same pohvale.
Zaslužili smo više od boda iz ovog susreta ali trebamo gledati dalje i ka novom izazovu a to je Premier liga.
Pozdravljam svakoga,vidimo se na idućoj press konferenciji''



Scott Parker: ''Napeta sezona,izdržali smo visoku razinu do samog kraja,

zasluženo se nalazimo na mjestu koje vodi u prvu ligu.
Leeds United je pokazao zašto je prvak i tu im samo možemo čestitati.
Zadnje kolo lige je bilo napeto i dečki su dali sve od sebe.
Gol Mitrovića samo pokazuje kakvu kvalitetu u napadu imamo i kakav je on veliki talent.
Sad nas čeka veliki izazov i na nama je da pokažemo koliko smo dobri.''


Slaven Bilić:'' Od nas se uvijek očekuje određen rezultat i mislim da su dečki pokazali kvalitetu koja je dostojna prve lige.
Kad pogledate Leeds i Fulham onda ne možemo biti ne zadovoljni jer su imali strašne sezone.
Jedan Arcas je imao sezonu života i bilo bi lijepo imati takvog igrača na raspolaganju.
Gustavu Novaku čestitam na naslovu i na tituli najboljeg trenera sezone,uvijek je lijepo kad ti sunarodnjak osvoji nešto.
Veliki je ovo uspjeh za nas dvojicu i jedva čekam nove susrete u novoj sezoni.''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #10 poslato: 11. jun 2020, 13:19:09 »
KREĆE NOVA SEZONA PREMIER LIGE!


Dobar dan svima,nakon kratkog odmora svi igrači su na okupu i pripreme za sezonu su počele.
Neki igrači su napustili ovaj tim jer nisu htjeli biti na klupi.
Doveli smo par igrača u klub,Gustavo je iznio planove pred svakog igrača i sa oduševljenjem su potpisali ugovore.
Novo pristigli igrači su Dani Olmo, Pedro, Lobato, Lucas Lima, Gomez ,Trapp i Murray.
Dosta izmjena pred novu sezonu ali Gustavo voli izazove i vjerujem da je spreman da počne od početka sa ovoliko izmjena pred novu sezonu.




Dani Olmo: ''Uvjeren sam da je ovo prava odluka za mene,
bio sam slobodan igrač i imao sam dosta izbora za ići dalje i 
trener Gustavo me uvjerio sa svojom vizijom.
Leeds United je došao kao pobjednik druge lige i znaju kakav je pobjednički mentalitet,
zbog toga ne sumnjam da ćemo biti dobri. ''




Gustavo Novak: ''Nova sezona je pred nama i imamo jako puno posla,
neki igrači su odlučili da odu,a dosta novih smo doveli.
Imali smo samo 7mil eura za transfere i mislim da smo odradili nevjerojatan posao.
Igrače koje smo doveli su tolike kvalitete da mogu biti dio bilo kojeg tima iz Premier lige.
Jako sam sretan da su pristali na moj plan i viziju koju imam za ovaj klub.
Igrači su skoro svi bili bez ugovora i malo smo imali sreće da ne moramo puno davati nova kojeg nemamo.
Svi su igrači veliki talenti,posebno mi je važan dolazak Dani Olma jer očekujem da bude budućnost ovog tima i vođa na terenu.''

YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #11 poslato: 26. jul 2020, 22:13:26 »
MANCHESTER CITY PRVI U LIGI NAKON 5 KOLA


Dobar dan svima, nakon prvih 5 kola lige smo u vrhu tablice uz bok Manchester Cityu.
Također smo jedini tim uz Manchester City koji nije primio gol u dosadašnjem dijelu lige.
 Jako smo zadovoljni igrom i slaganjem novih igrača sa našim sistemom.
Najviše sam ponosan na Dani Olma koji je preuzeo na sebe da vodi tim od prvog dana.
Gustavo je izabrao savršenog igrača da drži konce naše igre.
87% uspješnost dodavanja je velika gledajuči igrača koji igra odmah iza napadača.
Njegov najveći adut je dribling a njega drži na visokih 92% uspješnosti.
Lukas Lima nam je dodao novu varijatnu napadanja i to preko krila,ima 93% uspješnost driblinga.
Imamo više opcija koje prijete protivničkom golu i to nas veseli.
Nismo još u najboljoj formi, ali smo odlično počeli i 
jedva čekam da se ekipa dovede na razinu koju smo zamislili i znamo da mogu iznijeti na teren. 




GUSTAVO NOVAK: '' Počeo bi time da nahvalim cijeli tim i stožer okolo tima,
ovo šta oni pokazivaju na početku sezone je nevjerovatan profesionalizam i želju za pobjedom.
Igramo bez primljenog gola u prvih  5 kola lige.
Nije to mala stvar jer samo City uz nas ima takvu statistiku, a svi znamo kakav tim ima Guardiola.
Početak je bio dobar a sad nas čeka zahtjevan dio,trebamo potvrditi dobru igru kroz iduća kola.''



PEP GUARDIOLA: '' Odličan početak sezone i zadovoljan sam nastupom moga tima.
Imali smo dobre pripreme i to se vidi na terenu iz utakmice u utkamicu.
Dok su neki malo lošije počeli u sezonu sad imamo Leeds United koji je opasan svima jer nam je taj tim nepoznanica.
Igrali su drugu ligu i sad će trebati svima da shvatimo kako ih zaustaviti.
Naravno imati suparnika u ligi je uvijek motiv da budemo bolji i to ćemo da radimo nadalje. ''




" />
« Poslednja izmena: 26. jul 2020, 22:27:47 od strane enzocro92 »
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MeGusta18

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #12 poslato: 29. jul 2020, 18:18:18 »
JELI LEEDS NOVI LEICESTER?



Dobar dan svima,iza nas je zanimljivo razdoblje i ne mogu biti sretniji nego što jesam.
deset kola i prvi smo u ligi,nešto o čemu nismo ni sanjali trenutno je jako realno i želja nam je da ostanemo na vrhu što duže.
Imali smo teških utakmica, najteže su bile protiv Burnleya i protiv Arsenala.
Dugo nam je trebalo da ih probijemo al tu se invidualna igra naših napadača pokazala kao ključna i to mi je bilo drago za vidjeti.
Pobjeda nad Arsenalom je pokazalo da se naši igrači ne boje nikoga i da idu uvijek na pobjedu jer vjeruju u sebe,vjeruju u svoje suigrače.
Gustavo je stvorio nešto posebno u svlačionici i namjeravamo to održati što je duže moguće.
Lobato je bio u najvećoj formi zadnji 5 utakmica i njegovih 6 golova iz tog razdoblja je došlo u savršeno vrijeme.
Dani Olmo je opet priča za sebe,kakvo kretanje i asistencije on radi kroz ovih 10 kola to je jedna dimenzija više za našu igru.





Protiv Arsenal smo bili dominantni ali su nam na kontra napade pravili probleme,
zbog toga smo se morali obranu staviti niže i tako smo gubili na našoj tečnosti i na dodavanjima jer su bili brži od nas.
Kad smo preokrenuli rezultat tada je se Arsenal otvorio i tada smo zavladali terenom i više nije bilo topnika na terenu.
Gustavo je odlučio da pritisnemo Arsenal i tada smo dali naš četvrti gol i time slomili smo volju gostiju iz Londona.



GUSTAVO NOVAK: '' Nevjerojatna situacija na tablici,
lagao bih kad bi rekao da sam očekivao ovakav raspleti situacije nakon 10 kola.
Kad se pogleda razina igre mojih igrača onda se treba i složiti s time da smo bili trenutno najbolji tim u ligi.
Bez poraza igramo u 10 utakmica i nismo slučajno prvi,momci rade veliki posao.
Dobili smo Arsenala sa napadačkom igrom i siguran sam da to nitko od nas nije očekivao ali to je ono što ćemo svima da nudimo.
Napad,napad i samo napad.
Ispali smo iz kupa od Chelsea i to ne možemo da zaboravimo jer smo bili bolji tim,
ali to je nogomet. Nismo dali golove ,a timovi kao Chelsea to kažnjavaju bez milosti.
Trebamo gledati naprijed,prvi smo u ligi i trebamo sad da obranimo to mjesto koje smo izborili.''





MIKEL ARTETA: '' Gledajući na tablicu imamo jednu od najgorih sezona ikada i to se mora promjeniti.
Gledajući samo na utakmicu protiv Leedsa ,e tu nisam puno razočaran.
Protivnik je bio dosta bolji i priznajemo poraza.
Naravno ne branim našu lošu igru ali cijenim dobre protivnike.
Mi smo sposobni da pobijedimo svakoga i to ćemo da pokažemo.
Čeka nas puno posla za ostatak sezone,ali mi smo Arsenal od nas se očekuje da budemo u samom vrhu.''




YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #13 poslato: 2. avgust 2020, 22:06:44 »
LEEDS I DALJE PRVI,PAO JE I CHELSEA!




Dobar dan svima, kako i naslov kaže pao je Chelsea,naravno pali su i drugi ali
Chelsea je tim od kojeg se očekuje mnogo ali nisu isporučili.
Utakmica je bila u našim rukama ali Chelsea je uvijek bio tu i čekao naše greške.
Momci su ostali mirni do kraja susreta i donijeli važna 3 boda.
Nakon pola odigrani utakmica situacija na tablici je napeta i vodimo mrtvu trku sa Liverpoolom za prvu poziciju.
Igramo bez poraza ali bilo je utakmica u kojima nismo imali previše ideje i sreće kako probiti obranu protivnika i time uzimali samo bod.
Pedro je proradio i sad uz Lobata imamo još jednu udarnu iglu u napadu.
34 gola smo dali i samo 9 primili. Problem jedino leži sto smo u 3 utakmice primili 7.
Moramo ostati pribrani jer jednom će nas to koštati bodova.
Imali smo i veliku utakmicu protiv Manchester City-a i završilo je nažalost neriješeno.
Zaslužili smo više iz tog susreta ali smo zadovoljni i bodom.







GUSTAVO NOVAK:''Pola sezone je iza nas i za sada sve izgleda dobro.
Nitko nije umoran i nemamo ozljeda, na našu sreću doktori rade savršen posao oko igrača.
Gledajući naše suparnike sprema nam se velika borba za ostanak na vrhu lige jer Liverpool nam puše za vratom.
Jedva čekam nastavak lige,a u među vremenu ćemo možda da pojačamo tim.''



JURGEN KLOPP:''Momci su spremni na svakog tko nam dođe,
gladni smo pobjeda i želimo taj naslov.
Divim se Leeds Unitedu jer imaju nevjerojatnu sezonu i trebamo učiti od njih.
Jedva čekam nastavak lige i da izborimo prvo mjesto u ligi.''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_
 

enzocro92

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1364
    • Pogledaj profil
Odg: LEEDS UNITED
« Odgovor #14 poslato: 6. avgust 2020, 17:45:33 »
LEEDS NEZAUSTAVLJIV,MOGU LI DO KRAJA? 


Dobar dan svima i nadam se da ste sretni kao i mi u timu sa trenutnom situacijom.
Igramo nevjerojatan nogomet i držimo vrh lige nakon 25 odigranih kola bez poraza.
Udarna špica tima su postali Lobato,Pedro i Arcas.
Kad nam je najvažnije napad je se posložio i sad tečno napadamo iz svake pozicije, dobivamo prednost i širinu.
Olmo kao glavni motor ove ekipe ima i najviše asistencija u ligi.
Kad gledamo statistiku nakon 25 utakmica onda se Pedro i Lobato ističu kao posebna napadačka snaga našeg tima jer su sudjelovali u 40 golova našeg tima ove sezone, a dali smo ih 44.




GUSTAVO NOVAK: '' Pet od pet je jako dobar učinak i 
ponosan sam na svoje dečke kako napreduju iz kola u kolo.
Imali smo derbi za vrh lige i još ne mogu vjerovati da smo razbili Liverpool.
Polako pokazujemo da nismo slučajno na vrhu lige i nakon 25 kola.
Igramo bez poraza i nadam se da ćemo nastaviti ovako.
Mislim Liverpool je izgubio samo protiv nas,desi se svima loš dan i 
zbog toga vjerujem da će biti s nama do samog kraja lige.
Također City je jako blizu i biti će jako napeto do kraja''






JURGEN KLOPP:'' Nisam razočaran utakmicom protiv Leeds Uniteda.
Momci daju sve od sebe i nažalost po nas ekipa Gustava Novaka je bila na jednoj razini više.
Ne mislim da je prvenstvo gotovo,ima dosta do kraja i tu smo da Leedsu ne olakšamo put ka naslovu.
Okrećemo se novoj utakmici i gledamo naprijed,nazad nemamo razloga da gledamo.
Nazad se gleda samo kad se čuje zadnji zvižduk sudca, do tada nema opuštanja.'' 





PEP GUARDIOLA: '' Nije situacija bajna za nas ali vjerujem da možemo da se vratimo u borbu za naslov.
Treći smo,kasnimo za Liverpool i Leedsom,loše igre su nas koštale i sad smo počeli da igramo kako znamo.
Vrijeme će pokazati jesmo li zakasnili ili smo u pravi čas počeli igrati dobar nogomet.''
YOU'LL NEVER WALK ALONE LFC   ......  marin_mk_