Autor Tema: Pomoć oko patcha  (Pročitano 7073 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Pomoć oko patcha
« poslato: 30. jun 2020, 16:25:45 »
Pošto vidim da nema SLS za ovu sezonu, hteo sam napraviti patch za nju. Imam problem, a to je da ovo nikad nisam radio. Da li postoje posebni alati za to i kako početi sa pečevima?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ElBaba

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #1 poslato: 30. jun 2020, 21:04:38 »
Fotošop, editori, mnogo vremena.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ДејанР, Pero_Jaksic, Pero_Jaksic

Stefkoni

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #2 poslato: 30. jun 2020, 23:33:39 »
Mozda ti je lakse da umesto sto hoces da pravis pec samo preko edita u igri namestis transfere i miniface preko photoshopa  i jos par programa ali da prvobitno imas neki sls pec od ranijih sezona da preko njega sve to namestis u igri
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Beli19, Pero_Jaksic, Pero_Jaksic

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #3 poslato: 1. jul 2020, 21:46:09 »
Važi, pokušaću. Hteo sam kad uradim da podelim sa vama, ali koristim Professionals Patch, gde zaista bodu oči neki igrači koji ne postoje da su u našim timovima. Vredi li pokušati s tim pečem? Svakako, koji su packovi za početnike(facepack, scoreboard, tattoopack...)?
« Poslednja izmena: 1. jul 2020, 21:49:34 od strane Pero_Jaksic »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Beli19

Beli19

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #4 poslato: 1. jul 2020, 21:57:06 »
Боље пробај да радиш преко Smoke Patcha, доста наших играча имају фаце а и по мени је много бољи од осталих.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Pero_Jaksic

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #5 poslato: 1. jul 2020, 22:04:04 »
Pokušao sam, na svaki link koji sam kliknuo ne postoji fajl. Međutim, hteo sam zameniti naše sa portugalskom ligom, ali ne mogu menjati ime, i grb. Može li to da se ispravi ili kako?
« Poslednja izmena: 1. jul 2020, 22:19:04 od strane Pero_Jaksic »
 

Stefkoni

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #6 poslato: 1. jul 2020, 23:27:19 »
Imas packove mozes da kucas i na yt izaci ce ti neki videi kako se skida i kako izgleda u igri,kucas lupam tattoo pack pes 17 update 2020 i tako za ostale stvari pretrazis
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Pero_Jaksic

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #7 poslato: 1. jul 2020, 23:36:28 »
Imas packove mozes da kucas i na yt izaci ce ti neki videi kako se skida i kako izgleda u igri,kucas lupam tattoo pack pes 17 update 2020 i tako za ostale stvari pretrazis
Hvala, ali kako da dodam npr. grb TSC-a umesto Belense-a, jer ne verujem da imaju naši grbovi i naše face
 

vukasin98

  • Edit tim
  • *****
  • Poruke: 554
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #8 poslato: 2. jul 2020, 01:09:11 »
Ako mislis da se ozbiljno bavis editovanjem, prvo budi spreman da odvojis ogromnu kolicinu vremena. Drugo, gledaj tutorijale na YT-u.
Ne bih ti savetovao da se bakces oko PES-a 17 jer je prevazidjen. Retko ko igra 17, a da gubis vreme oko toga nema poente. Baci se na 20, ponovo kazem, ako te to zanima. Gledaj malo unapred. Ako ti je to samo eto tako doslo da radis pec, batali na vreme. Ja sam tu par godina, pokrivao sam PES 17 do letnjeg prelaznog roka kada sam batalio editovanje. Tu su momci koji rade peceve 10 godina i koji mogu da potvrde da nije lak posao a da zauzvrat ne dobijas nista. Necu da te obeshrabrim, samo ti donosim pricu iz drugog ugla. Potreban je neko novi za edit tim, pa ako mislis da se bavis editovanjem, pocni da ucis sto pre. Pun je internet tutorijala. Sportski pozdrav! 
:pesoholichari:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, Wolfy03, Pero_Jaksic, Beli19, Stefkoni, ДејанР

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #9 poslato: 2. jul 2020, 09:10:48 »
Ako mislis da se ozbiljno bavis editovanjem, prvo budi spreman da odvojis ogromnu kolicinu vremena. Drugo, gledaj tutorijale na YT-u.
Ne bih ti savetovao da se bakces oko PES-a 17 jer je prevazidjen. Retko ko igra 17, a da gubis vreme oko toga nema poente. Baci se na 20, ponovo kazem, ako te to zanima. Gledaj malo unapred. Ako ti je to samo eto tako doslo da radis pec, batali na vreme. Ja sam tu par godina, pokrivao sam PES 17 do letnjeg prelaznog roka kada sam batalio editovanje. Tu su momci koji rade peceve 10 godina i koji mogu da potvrde da nije lak posao a da zauzvrat ne dobijas nista. Necu da te obeshrabrim, samo ti donosim pricu iz drugog ugla. Potreban je neko novi za edit tim, pa ako mislis da se bavis editovanjem, pocni da ucis sto pre. Pun je internet tutorijala. Sportski pozdrav!
:pesoholichari:
Hvala na savetu, što se tiče PES-a ostao bih na 17-tici, jer je to najnoviji koji mi računar može podržati, pa samim tim ne mislim da bih bio efektivan što se toga tiče...
 

Wolfy03

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 2434
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #10 poslato: 2. jul 2020, 10:35:26 »
Evo i ja da kažem koju.

Nisam iskusan što se edita PESa tiče, tu oblast bolje poznaju Dare, Vukašin i ostali momci koji su godinama radili pečeve i razne druge modove za PES, ali iz iskustva edita NBA 2K14 tokom godina mogu reći da je generalno to težak posao. I ako zaista nisi spreman da "pogineš" radeći, bolje je možda ni ne počinjati.

Šta to u prevodu znači? Većina vas misli da je to posao za jedno popodne, gde vi uzmete tuđ rad (u koji je neko uložio svoj trud, znanje i vreme), uradite par igrača, transfera, i izmislili ste toplu vodu. Svaki naš peč koji smo radili kao tim (2K Serbia) a posle i pojedinačno, konkretno, radili smo od 0, od onog momenta kada uđeš u igricu i iskoče ti LeBron i Duncan u glavnom meniju. I zato mene, lično, jako vređa kada neko dođe sa stavom: sad ću ja da napravim nzm nekog žnjc igrača (i to po pravilo onaj "Create a player" tip sa generisanim izgledom u igrici) i ovoga prebacim u drugu ekipu, i još ako je neko sa strane uradio dres za Zvezdu ili Partizan, do jajca, to je kao sada to. Pa... nije to to burazeru, kad se radi mora da se radi sve. Znam da je u PESu, pa i za FIFA, situacija drugačija te da se uzimaju neki pečevi kao baza. Ali opet, nije to samo par igrača i dres Zvezde, već mora i ta Surdulica da ima nove dresove ili nzm Javor, Lučani, moraju i za njih da se odrade igrači, bilo bi lepo da se odrade i pravi 3D modeli faca takođe, možda neki postojeći stadioni da se poboljšaju, da se isprave neke sitne greščice itd.. U svakom slučaju, težak i naporan posao, kojem treba biti posvećen, ako se radi.

Ne pričam sve ovo da bih te sputao, ili odvratio od modinga, ili štagod, samo hoću da ukažem na to da moraš biti 100% spreman da radiš u tom slučaju. Nije ni u jednoj kombinaciji posao za jedno popodne. Vratiću se opet na 2K Serbia, ABA 2K16, koji je bio naš prvi peč, počeli smo sa izradom krajem decembra 2015. V1 je izbačen početkom aprila 2016. (dakle nešto jače od 3 meseca, skoro 4), V2 jun/jul 2016., V3 avgust 2016. ABA 2K17 krenuli smo odmah, krajem avgusta 2016., a izbačen je krajem februara 2017. Ja sam potom izašao iz tima, zbog privatnih obaveza, a momci su V2 izbacili krajem juna 2017. EL 2K18 smo opet skupa, radili od avgusta 2017. do marta 2018. Moji, pojedinačni pečevi (ABA 2K19, EL 2K20) opet su uzimali oko 3 meseca. Tim, sačinjen od stranih modera, a koji sam vodio za izradu FIBA 2K19 peča je isto radio od kraja maja/početka juna 2019. do septembra. Dakle, veliki trud je bio uložen, kao i dosta vremena. I to nije zato što smo mi nesposobni ili nešto drugo, pa nam je trebalo toliko vremena, čak naprotiv, samo smo taj svoj posao radili valjano, onako kako treba da se radi.

Složiću se sa još jednom stvari koju je Vukašin napisao, a tiče se dela oko 2017/2020. Sasvim je ok da radiš za 2017, rekao si da je to najnovija verzija koju podržavaš, i sasvim je ok da prvo gledaš sebe i za sebe radiš. Ali pitanje je koliko još drugih ljudi ima a koji nisu prešli na neke novije verzije igre. Tako da i to ngede treba da držiš u glavi i da uračunaš u tu svoju računicu.

Eto, toliko, to je neko moje skromno mišljenje na osnovu mog iskustva koje sam do sada stekao, možda nađeš nešto korisno u svemu ovome.
Srećno!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: vukasin98, Beli19, Pero_Jaksic

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #11 poslato: 2. jul 2020, 12:20:41 »
Pogledao sam vaše savete, i doneo sam odluku. Napravio bih SLS za 2020-21 sezonu, sa još top pet liga, i još eventualno neku ligu. Počeo bih to raditi avgustom ove godine, a do tada ću izučavati kako ga napraviti, jer kao što rekoh, nisam ovo radio ranije. Takođe ukoliko je moguće, mislio sam ubaciti dva naša komentatora i muziku(po vašoj želji). Ne očekujte neki bog zna kakav kvalitet, ali verujem da će se iz updateova i pečeva menjati na bolje. To je to od mene, hvala vam na savetima
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Beli19

Nemanja

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #12 poslato: 2. jul 2020, 13:41:15 »
Sto se tice komentatora mogu samo da ti kazem da ne gubis vreme oko toga. Ako vec hoces da radis preusmeri to vreme na nesto drugo sto se tice peca. :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Pero_Jaksic, vukasin98

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #13 poslato: 2. jul 2020, 14:15:02 »
Sto se tice komentatora mogu samo da ti kazem da ne gubis vreme oko toga. Ako vec hoces da radis preusmeri to vreme na nesto drugo sto se tice peca. :)
Pokušaću ipak, jer ne verujem da će face imati neki kvalitet, jer nemam iskustva u blenderu, pa eto da bude na iole nekom ok nivou
 

Pero_Jaksic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko patcha
« Odgovor #14 poslato: 2. jul 2020, 18:54:09 »
Inače, gledao sam kako se prave dresovi, i vidim razne sajtove, programe... Tako da sam hteo da vas pitam šta vi koristite za dresove