Autor Tema: Filmovi  (Pročitano 579 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Wolfy03

• Moderator
    • Pogledaj profil
Odg: Filmovi
« Odgovor #15 poslato: 17. decembar 2019, 16:03:01 »

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nesa24, Marecar

Wolfy03

• Moderator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: 2. januar 2020, 10:39:33 »
IGN: Top 100 Movies of the Decade (2010 - 2019)

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

Pejko

• Beginner
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: 6. januar 2020, 15:50:37 »

Najbolji film 2019 godine,presisao je i Jokera,remek delo.
Preporuka.
KK Crvena Zvezda Beograd

Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DeRadicci

Wolfy03

• Moderator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: 9. januar 2020, 18:36:26 »

Poster:
Spoiler

Wolfy03

• Moderator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: 11. januar 2020, 00:04:29 »
Gledao SW9, utisak koji je ipak jači i preovladava, da je cela nova trilogija (od Buđenja sile, Poslednjeg Džedaja do Uspona Skakvokera) isiljena i user.vanje u celu priču koja je prethodno stvarana.
« Poslednja izmena: 11. januar 2020, 00:07:26 od strane Wolfy03 »

Darcoolio

• Diskriminator foruma
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: 11. januar 2020, 00:57:35 »
Pazi, lično obožavam SW generalno, ali ako ćemo realno kompletan serijal je toliko naivan i predvidiv da je to smešno.
Čak mi je ovo mnogo bolje nego epizode 1, 2 i 3 koje sam jedva odgledao.
OK, epizoda 1 mi je bila dobra.
Tako da ne mislim da je proseravanje ili da su ukenjali sve, možda su preterai sa humorom jer ga je od 1 do 6 bilo samo u tragovima, ali mi se čini da je to nekako logčno jer su trebali sve to da približe i današnjoj publici.
« Poslednja izmena: 11. januar 2020, 01:35:09 od strane Darcoolio »

Wolfy03

• Moderator
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: 11. januar 2020, 10:08:44 »
Ne znam iskreno, meni uopšte nije leglo. 1-3 su mi ok bile jer upotpunjuju priču iz originalne trilogije (ima malo više smaranja u 2 i 3 ali nije mi bilo tako strašno). Kažem, možda nije najsretnije urađeno jer ima malo falinki, ali dobro, nisu mogli sve da ukomponuju.

(ko nije gledao SW9 nek ne čita)
Spoiler7-9 mi izgleda više kao neki nesrećan pokušaj rimejka 4-6, sa ponavljam dosta scena (ubijen Han Solo - ubijen Obi Wan u 4, ponovo neka vrsta Zvezde smrti koja se digne u vazduh, susret Snouka i Rej - susret Luka i Palpatina, Rej gleda kako se uništava flota - Luk gleda kako se uništava flota, natezanje ko će na dobru stranu ko na lošu Rej/Ren - Luk/Anakin, "You are Palpatine's granddaughter" - "I am your father" momenat itd. ima još dosta stvari) sa likovima koji su blede kopije originala, od Poa koji treba kao da bude Han Solo, do Rena koji je blago rečeno smešan i nije ni D od Dart Vejdera/Anakina. I to mi je nekako bezveze, što lik oko koga se vrtela priča 6 filmova (proročanstvo o uspostavljanju reda i mira u galaksiji, chosen one, bla-bla truć) je totalno obesmišnjen (osim što vidimo masku raspalu :D ). Na kraju od silne Skywalker sage i Uspona Skywalkera imaš dva Palpatina koja se međusobno bore, a Skywalkeri nestaju u potpunosti, da bi se Rej na kraju prozvala Skywalker.. Tako se mogla prozvati i Yoda..
Humor je posebna priča, a i proseravanje sa silom
Spoilerod onog Leinog povratka iz svemira (i onda je izbace tako što je uspostavila vezu sa Renom), preko onog Lukovog preživljavanja jednominutne paljbe iz 7-8 hodača, pa i Palpatinovog preživljavanja pada i eksplozije Zvezde smrti da bi sa aparata nekih "vukao konce", do toga da Rej pa posle i Ren vraćaju iz mrtvih i isparavanja u beskonačnost za koje su znali Qui-Gon, Yoda i Obi Wan, a sad malo malo pa neko ode
nekako mi sve ne ide u glavu. Mislim da bi bilo najbolje da su ako su već hteli novo, da urade sve novo, u potpunosti se ograde od originala i naprave skroz novu priču, bez uplitanja starih likova i svega, ovako stvarno sam utiska da je previše usiljeno i da su upropastili sve što su radili. A s obzirom da su najavili nova 3 filma do 2026. mogu tek da zamislim šta će tamo biti. Mislim razumem sve i zaradu od novih filmova i  nove generacije kojima je sigurno kul sve to, mnogo bolje nego da gledaju neki film od pre 40 godina, ali meni koji sam odrastao na prvih 6 komada i odgledao ih x puta, ne leži baš nikako.
« Poslednja izmena: 11. januar 2020, 10:14:01 od strane Wolfy03 »

Darcoolio

• Diskriminator foruma
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: 13. januar 2020, 19:11:58 »

Ipak MCU.

Darcoolio

• Diskriminator foruma
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: 18. januar 2020, 10:49:15 »